Doktorları açıkladı: Trump bugün taburcu olabilir

Trump, hastane önünde bekleyen destekçilerine sürpriz yaptı

Fotoğraf: Reuters

Doktorları yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan ABD Başkanı Donald Trump'ın bugün hastaneden taburcu olabileceğini söyledi. Ancak bazı uzmanlar sağlık durumu hakkında net bir bilgi verilmeyen Trump'ın ağır bir hastalık geçiriyor olabileceği uyarısında bulundu.

Cuma gününden beri Walter Reed Askeri Hastanesi’nde karantinaya alınan Trump yalnızca ABD'de 7.4 milyon kişiye bulaşan ve 209,000 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan salgınla mücadele ettiğini anlatan bir dizi video yayınladı.

Bu arada Trump, hastanenin önünde kendisini destekleyen taraftarlarına bir sürpriz yaptı.

Araçlarının koruması eşliğinde hastane önündeki caddede beliren Trump, bulunduğu aracın içinden, kendisini destekleyenleri el sallayarak selamladı. 

Trump'ın sürpriz ziyaretiyle ilgili olarak Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Judd Deere, yazılı bir açıklama yaptı.

Deere, açıklamasında, "Başkan Trump, dışarıda kendisini destekleyenlere el sallamak için kısa ve son dakikada karar verilmiş bir konvoy turu gerçekleştirdi ve Walter Reed'deki başkanlık suitine geri döndü" ifadesine yer verdi.

Rakibinin 10 puan gerisinde

Bir ay sonra yapılacak başkanlık seçimlerinde rakibi Demokrat Partili Joe Biden'ın gerisinde olan Trump'ın Beyaz Saray'a dönmesi sağlık durumunun normale döndüğü izlenimi vermesini sağlayabilir.

Pazar günü yayımlanan Reuters/Ipsos anketine göre Biden Trump karşısında 10 puan önde gözüküyor.

 

Reuters, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU