MHP'li Yalçın'dan Çeviköz'e tepki: CHP ve bilumum sözcüleri artık küresel aktörlerin davulunu çalıyor

Çeviköz'ün iddialarına ilişkin MHP'li Yalçın, "CHP’nin Erivan’la aynı kapta erimesine şaşmamalı" ifadelerini kullandı

Fotoğraf: AA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP milletvekili Ünal Çeviköz'ün "Türkiye, Azerbaycan'a cihatçı grupları gönderiyor" sözlerine tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yalçın, Çeviköz'ün açıklamalarını CHP'nin Türkiye düşmanlığı olarak nitelendirdi.

Çeviköz'ün Bakü büyükelçiliği de yaptığını anımsatan Yalçın, paylaşımlarında şunları kaydetti:

Şu anda ‘ahaber’de CHP’li Ünal Çeviköz’ün, “Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor.” diyerek yumurtladığı herzelerin siyasette yarattığı şiddetli sarsıntı tartışılıyor.

Bakü Büyükelçiliği de yapmış eski bir diplomatın, Erivan’ın jargonunu kullanmasının şaşkınlığı kamuoyu gündeminden düşmüyor. Aslına bunda şaşıracak pek bir şey yok. Bu bir sürç-ü lisan falan da değil, lisan-ı hâl.

Ünal Çeviköz, CHP’nin resmî politikalarını dillendirdi. Bir zamanların antiemperyalist partisi CHP, uzun zamandan beri Türkiye’ye düşmanca politikalar üreten başkentlerin güdümünde.

Maalesef CHP, Atatürk’ten uzaklaşıp raydan çıkalı yıllar oldu. Küresel aktörlerin dümen suyuna girdi ve Türkiye’nin aleyhinde taşeronluk eden ne kadar şer odağı varsa başına topladı. Her fırsatta da bunların gönüllü avukatlığını yapıyor.

O bakımdan CHP’nin Erivan’la aynı kapta erimesine şaşmamalı.  CHP ve bilumum sözcüleri artık küresel aktörlerin davulunu çalıyor, bunların taşeronlarına da yardım ve yataklık ediyor. Bağımsız yargı, aslında bir kripto Ermeni örgütü olan PKK’nın siyasi kanadındaki hainlerin yakasına yapışınca da HDP’den çok CHP feveran edip gürültü koparıyor.

Bebek katilerinin, toplu katliamların faillerinin, Türkiye’yi çeviren ihanet çemberine eleman üreten bir terör şebekesinin insanlık dışı eylemlerine cesaretle karşı çıkmak yerine; onları âdeta yüreklendiren, yaşa dışı fiillerini kutsayan bir CHP ile karşı karşıyayız.

CHP; yakın geçmişte Suriye’de güvenlik ve varlıkları tehdit altına giren Türkmenlere Türkiye tarafından yapılan stratejik yardımlara da karşı çıkmış, kendi devletini gammazlayıp gizli belgeleri ifşa eden hainlerin arkasında durmuştu.

CHP bu milletin kucağına oturup sakalını yolmaya devam ettikçe kendine siyasi gelecek vehmetmesin. Bu aziz ve necip millet, her gaflet ve dalaleti unutup bağışlar ama ihaneti asla… Hainlerin defterini er geç dürer.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU