Kılıçdaroğlu: Beş gündür bekliyorum; vatandaşları tebaası sayan ‘Sarayın Kibirli Adamı’ ve ‘Sosyete Damadı’ ne diyecek diye

CHP lideri YEP konusunda sosyal medya hesabından eleştirilerde bulundu

Fotoğraf: AA

Yeni Ekonomi Programı (YEP) Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklandı. 

YEP, enflasyon, istihdam, büyüme, ihracat, cari açık gibi temel makro göstergeleri kapsıyor ve ekonomideki gelecek üç yılın yol haritasını çiziyor. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YEP hakkında bir değerlendirmede bulundu.


Twitter paylaşım yapan CHP lideri, "Beş gündür bekliyorum. Vatandaşları tebaası sayan 'Sarayın Kibirli Adamı' ve 'Sosyete Damadı' ne diyecek diye" ifadelerini kullandı ve şunları kaydetti:

Faizler inince, enflasyon düşecekti, Türk Lirası değer kazanacak, dolar - euro düşecekti. Yatırımlar artacak, işsizlik azalacaktı. Faizleri indirmedi diye Merkez Bankası başkanı bile görevden alındı. Ama gelişmeler tam tersine oldu. Enflasyon arttı. Dolar - euro karşısında TL kar gibi eridi. Yatırımlar düştü, işsizlik arttı.

Kılıçdaroğlu, beş gündür beklediğini kaydederek,  “Vatandaşları tebaası sayan ‘Sarayın Kibirli Adamı’ ve ‘Sosyete Damadı’ ne diyecek diye… Beş gündür tık yok. Herhalde Nobel Ekonomi ödülünü kaçırdılar diye kahroluyorlar! Ne diyorduk? Türkiye yönetilemiyor. Türkiye savruluyor” ifadelerini kullandı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU