"Gizli servise çalıştınız mı?" sorusuna sinirlenen Perinçek: Hangi cesaretle Türkiye'nin en karakterli insanına bunu sorabiliyorsunuz?

Katıldığı televizyon programında, "Herhangi bir gizli servise çalıştınız mı?" sorusuna sinirlenen Perinçek, "Bu soruyu ancak gizli servisin elemanları bana sorar, başka da kimse soramaz" ifadelerini kullandı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek,  Haber Global'de yayınlanan Jülide Ateş'in 40 programına konuk oldu.

Ateş'in sorularını cevaplayan Perinçek, "Herhangi bir gizli servise çalıştınız mı?" sorusuna ise tepki gösterdi.

Perinçek soruya şu yanıtı verdi:

Bu soruyu ancak gizli servisin elemanları bana sorar, başka da kimse soramaz. Siz hangi cesaretle Türkiye'nin en karakterli insanına bu soruyu sorabiliyorsunuz? Vereceğim cevap budur. Vatan Partisi Amerika'nın oyunlarını bozan, Ermeni soykırımını yok eden, Silivri duvarını yıkan, FETÖ ve PKK'nın üzerine gidilmesini sağlayan partidir. CIA'nın acısı vardır ve MİT içinde CIA çalışanlarının acısı vardır. Siz de mi aynı acıyı paylaşıp bu soruyu soruyorsunuz? Bunları yayınlayacaksınız, bunları kesemezsiniz. Bunları yayınlamazsanız siz namuslu değilsiniz.

 

"Çin'deki kamplar eğitim amaçlı"

Uygur Türklerine yönelik soykırım iddialarının ise yalan olduğunu ifade eden Perinçek, iddialara konu toplama kamplarının eğitim amaçlı olduğunu öne sürdü.

Perinçek, "Bize çocuk doğurtturmuyorlar' diyen Rabia Hanım'ın 17 tane çocuğu var" ifadelerini kullandı.

 

Independent Türkçe
 

DAHA FAZLA HABER OKU