Karantinanın bitmesine 4 saat kala evinden çıkan kişi KYK yurduna gönderildi

Komşularının ihbarı üzerine mahalleye gelen polis ve sağlık ekipleri, karantinayı ihlal eden kişiyi ambulansla KYK yurduna yerleştirdi

Fotoğraf: AA

İçişleri Bakanlığı'nın evde izolasyona uymayanların KYK yurtlarına yerleştirilmesiyle ilgili genelgesi sonrası denetimler devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı ve güvenlik ekiplerinin yürüttüğü denetimler sonucu, virüs testi pozitif çıktığı halde evinde izalasyon kuralına uymayanlar, öğrenci yurtlarında karantina sürelerini dolduruyorlar.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Karantina kuralını, bitimine 4 saat kala bozdu

Sivas'ta 14 günlük karantina süresinin bitmesine yaklaşık 4 saat kala sokağa çıkan kişi, Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) ait yurda yerleştirildi.  

AA'nın haberine göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi nedeniyle Yeni Mahalle'deki evinde karantinada kalan 53 yaşındaki H.A. akşam sokağa çıktı.

Komşularının ihbarı üzerine mahalleye gelen polis ve sağlık ekipleri, H.A'yı karantinayı ihlal ettiği gerekçesiyle ambulansla KYK yurduna gönderdi. 

H.A'nın ekiplere, doktorunu aradığını ve onun bilgisi dahilinde dışarı çıktığını söylediği öğrenildi.

5 kişi daha yurda yerleştirildi

Öte yandan Sivas'ta karantina kurallarını ihlal eden 5 kişinin daha yurda yerleştirildiği belirtildi.

Sivas Valisi Salih Ayhan da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kovid-19 pozitif olduğu halde karantina kurallarını ihlal edenler, 3 bin 150 lira cezai işlem ile adli soruşturma başlatılarak KYK yurtlarına yerleştiriliyor. Unutmayalım dünyaya sadece bir kişiden yayıldı. Kendimiz ve toplum sağlığı için lütfen daha hassas olalım" ifadesini kullandı.
 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU