BTS ve Ariana Grande'nin ortak proje yapma ihtimali şimdiden heyecan yarattı

Ünlü K-Pop grubu BTS ve ABD’li şarkıcı Ariana Grande’nin kısa süre sonra duyurulacak müzik projesinde bir araya geleceği öne sürüldü

BTS daha önce Sia ve Nicki Minaj gibi isimlerle de yan yana gelmişti (Instagram/@arianagrande)

Kısa süre önce yeni şarkıları Dynamite’ın yayımlanmasıyla YouTube izlenme rekorlarını kıran, ünlü K-Pop grubu BTS’nin ABD’li şarkıcı Ariana Grande’yle ortak bir müzik projesinde bir araya geleceği iddia edildi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kendi çalışmaları dışında dünyaca ünlü pop şarkıcılarının yer aldığı ortak projelerle de gündeme gelen BTS’nin 7 üyesinin hayranları açısından onları Ariana Grande’yle çalışırken görmek çok da şaşırtıcı olmayabilir.

Hayran kitlesi hızla artan BTS, Steve Aoki, Sia, Nicki Minaj ve Halsey gibi diğer büyük yıldızlarla da bir araya gelmişti. 

BTS ve Ariana Grande’nin birlikte yeni bir şarkıya imza atacağı söylentileri sosyal medyada da viral oldu. Daha önce diğer pek çok kaynaktan önce dünya müziğine dair içerden bilgiler aktaran güvenilir bir kaynağın haberi duyurması BTS hayranları tarafından coşkuyla karşılandı. 

Somag'ın haberine göre Twitter’da leakz kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan kaynak, medyaya sansasyonel haberleri duyurmasıyla tanınıyor. Örneğin 30 Temmuz’da bahsi geçen hesap Cardi B ve Megan Three Stallion’ın birlikte şarkı yayımlayacağını ilk kez duyurmuştu. 

 

 

K-Pop hayranlarını heyecanlandıran bir diğer haberse Blackpink grubu ve Selena Gomez’in “Ice Cream” isimli şarkıyla çıkacaklarını duyurması oldu. 

ARMY diye adlandırılan BTS hayranları ve Arianatos diye nitelenen Ariana Grande hayranları kısa süre içinde bir araya gelecek gibi görünüyor. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

look who i bumped into at rehearsal :)

Ariana Grande (@arianagrande)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

Dynamite’ın YouTube yayımlanmasından sonra geçen yarım saat içinde 12 milyon izleyiciye ulaşan klip YouTube’da açılış rekoru kırmıştı. 

Şarkının duyurulmasıyla birlikte grubun üyeleri RM, Jimin, V, Suga, Jin, Jungkook ve J-Hope’un internet üzerinden düzenlediği basın konferansı da ilgiyle takip edilmişti. Dünyanın pek çok yerinden gazetecilerin sorularını yanıtlayan şarkıcılar koronavirüs pandemisi nedeniyle erteledikleri programlarına dair de bilgiler vermişti.

Suga, “Dinamit çok eğlenceli ve neşeli bir disko şarkısı. Mutluluk ve güven mesajı veriyor. Çok parıltılı ve neşeli, bu yüzden bir çok insanın bu şarkıda dans edebileceğinden eminim. Çok eğlenceli bir şarkı” ifadelerini kullanmıştı. 

Jin ise Suga’nın düşüncelerine şu ifadelerle destek vermişti:

Umarım insanlar bu şarkıyı dinleyerek enerjik hale gelebilir. Bu duymak istediğimiz bir şarkı.

BTS grubunun lideri RM ise şu ifadeleri kullanmıştı:

Dynamite’in yayımlanması hiç de planlarımız arasında yer almıyordu. Albümümüz üzerinde çalışıyorduk ve onu bu yılın ikinci yarısında yayımlamayı planlıyorduk. Albüm hazırlığı yaparken, pek çok şarkının kaydını alırsınız. Dynamite ile böyle karşılaştık. Ve duyar duymaz da gerçekten eğlenceli ve ilgi çekici olduğunu düşündük. Gerçekten denemek istediğimiz bir şarkıydı.

 

Independent Türkçe, Somag

DAHA FAZLA HABER OKU