Avengers: Endgame'in silinen sahnesi Hulk ile ilgili gizemi nihayet açıklığa kavuşturuyor

Kilit sahnede Hulk'ın zaten olduğu anlaşılıyor

Daha önce Avengers 5'in konusunun Endgame'deki Hulk ile ilgili önemli bir detayda yattığı ileri sürülmüştü (Disney/Marvel)

Avengers: Endgame'in silinen sahnesi, hayranların filmin vizyona girmesinden bu yana cevabını merak ettiği gizemi açığa çıkarıyor.

Söz konusu gizem Hulk'ın gişe rekortmeni filmin baş karakterlerinden birinin ölümüyle sonuçlanan can alıcı savaş sahnesinde nerede olduğuyla ilişkili.

*Bundan sonrası spoiler içerir, bizden uyarması*

Dünyada hemen herkesin şu ana kadar bildiği üzere, Tony Stark (Robert Downey Jr), Thanos'u (Josh Brolin) mağlup ettikten sonra ölüyor. Bu, onun dokunaklı cenaze sahnesinde görüldüğü üzere her bir Yenilmez'i etkileyen muazzam bir an.

Bununla birlikte silinmiş bir sahne Tony Stark'ın ölümünden hemen sonra karakterlerin tepkilerini, duygu dolu bir anda Iron Man'in anısı karşısında diz çöktükleri sırada gösteriyor.

Gelgelelim hayranların yokluğunun altını çizdiği bir karakter var: Hulk (Mark Ruffalo).

Screen Rant'te keskin gözlü hayranlar sayesinde gizem artık çözüldü. Silinmiş sahneye dikkatli bakarsanız, büyük oranda yıkıntıların arkasına gizlenmiş olsa da Hulk'ın Black Panther'in (Chadwick Boseman) yanında olduğunu göreceksiniz. Disney+'ta izlenebilen sahne de Hulk'ın kadraja girmesiyle son buluyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Filmin yönetmenleri Russo kardeşlerin neden bu sahnede Stark'ı çok daha kısa süredir tanıyan karakterlerin kadrajda daha çok görünmesini tercih ettikleri bilinmiyor ama bu Hulk'ın o sırada tamamen başka bir yerde olduğunun görünmesiyle hayal kırıklığına uğrayanlar için şüpheleri ortadan kaldırıyor.

Bir başka silinmiş sahne, filmin kötü karakteri Thanos (Josh Brolin) ile ilgili popüler bir teorinin başından beri doğru olduğunu kanıtlayabilir.

Video, filmde Hulk (Mark Ruffalo) ile Ancient One (Tilda Swinton) arasında geçen sohbetin başka bir hali ve burada Ancient One'ın Thanos'un yıkıcı parmak şıklatmasıyla ilgili muazzam bir bilgiyi açığa vurduğu görülüyor.

Yeni haberlerde X-Men karakteri Wolverine'in Marvel Sinematik Evreni'ne 5. Evre gibi erken bir zamanda geleceği tahmin ediliyor. Güncel bir kaynak karakterin Black Panther 2'de kısa bir rolü olabileceğini belirtiyor.

Avengers: Endgame hem Disney+ hem de NOW TV'de izlenebiliyor. 

 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU