Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Pınar Gültekin' paylaşımı: Davanın takipçisi olacak, kadına şiddete karşı ne gerekiyorsa yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öldürülen Pınar Gültekin ile ilgili yaptığı açıklamada, "Hep birlikte bu şiddete karşı duracak, bunları millet olarak yeneceğiz" dedi

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'da Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin cinayetine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Erdoğan, kadına karşı işlenen tüm suçların lanetlediğini ifade etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Pınar Gültekin cinayetinin takipçisi olacaklarını vurgulayan Erdoğan, "Bir daha asla yaşamak istemediğimiz kadına şiddetin son bulması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ne gerekiyorsa yapacağız" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımında şunları kaydetti:

Dün bir cani tarafından hunharca katledildiğini öğrendiğimiz #PınarGültekin’in acısı bizleri kedere boğdu. Kadına karşı işlenen tüm suçları lanetliyorum.

Bu canilerin ve işledikleri bu rezil cinayetlerin bizim medeniyetimizde de anlayışımızda da yaşantımızda da tek bir kum tanesi kadar yeri ve bahanesi yoktur, olamaz. Hep birlikte bu şiddete karşı duracak, bunları millet olarak yeneceğiz.

Pınar Gültekin’i katleden caninin hak ettiği en ağır cezayı alacağından şüphem yoktur. Davanın bizzat takipçisi olacak, bir daha asla yaşamak istemediğimiz kadına şiddetin son bulması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ne gerekiyorsa yapacağız.

Pınar Gültekin’e rahmet, kederli ailesine, arkadaşlarına, sevenlerine sabır diliyorum.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU