Pınar Gültekin’in katil zanlısı delilleri görünce itiraf etti, cinayetin işlendiği bağ evi görüntülendi

Pınar Gültekin'in katil zanlısını yakalayan özel jandarma ekibi yüzlerce güvenlik kamerası görüntüsünü izledi, onlarca tanıkla görüştü. Zanlı Avcı’nın delilleri görünce itiraf ettiği ortaya çıktı. Cinayetin işlendiği bağ evi de görüntülendi

Muğla’da 16 Temmuz tarihinde kaybolan ve 5 gün sonra cesedine ulaşılan Pınar Gültekin’in öldürüldüğü Menteşe Karbağlar Yaylasındaki bağ evi görüntülendi.

Bağ evinde içinde ateş yakılmış bir varil ve varilin yanında da kül izlerine rastlandı. Evin salon bölümünde ise eşyaların dağınık olduğu görüldü.

 

AW072691_04.jpg
Fotoğraf: İHA

 

Gültekin’in katil zanlısına, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) bünyesinde oluşturulan özel ekibin, yüzlerce görüntü, çok sayıda görgü tanığının ifadesi ve telefon kayıtlarından ulaştığı öğrenildi.

Çalışmalar kapsamında Gültekin'i tanıyan kişilerin listesi çıkarıldı. Olağan şüphelileri belirleyen ekipler, bir taraftan da yüzlerce güvenlik kamerası kaydını izledi, tüm detayları en ince ayrıntısına kadar değerlendirdi.

Çok sayıda kişiyle yapılan görüşmeler sonrası tüm şüpheler Gültekin'in eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı üzerinde yoğunlaştı.

 

20200721_2_43554346_56884041.jpg
Fotoğraf: AA

 

6 aydır görüşmedik dedi yalan olduğu ortaya çıktı

Gözaltına alınan Avcı'nın söylemlerinin tutarsız olduğunu fark eden ekipler, bu sefer elde edilen delillerle zanlının karşısına çıkınca cinayet aydınlatıldı.

Görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda zanlının 6 aydır görüşmediğini belirttiği Gültekin ile 16 Temmuz'da Menteşe ilçesinde alışveriş merkezinde bir araya geldiği belirlendi.

Ayrıca Avcı'nın, kaybolduğu güne kadar genç kızla çok sayıda telefon görüşmesi yaptığı tespit edildi.

Ekiplerin, adresini verdiği akaryakıt istasyonundan "İki pet şişe benzini neden aldın" sorusuna şaşıran zanlı, daha fazla cinayeti gizleyemeyeceğini anlayınca olayı detaylarıyla anlattı.  

Avcı, ifadesinde, bir süre arkadaşlık yapıp ayrıldığı Gültekin'in tekrar barışma isteğini geri çevirmesi üzerine bağ evinde olayı gerçekleştirdiğini anlattı.

Öldürdüğü Gültekin'i bir varile koyarak Gülağzı mevkisindeki ormanlık alana attığını kaydeden zanlı, daha sonra ekiplere varilin yerini gösterdi.

 

WhatsApp Image 2020-07-21 at 09.36.50.jpeg
Fotoğraf: İHA

 

Hizan’da defnedilecek

Pınar Gültekin'in cenazesi de otopsi işlemlerinin ardından Muğla Adli Tıp Kurumu’ndan ailesine teslim edildi.

Genç kızın cenazesi Bitlis’in Hizan ilçesine bağlı Gayda köyünde toprağa verilecek.

5 gün sonra cesedi bulundu

Muğla’nın Akyaka Mahallesi'nde tek başına yaşayan Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin (27), 16 Temmuz'da Menteşe ilçesindeki alışveriş merkezine gitmek için evinden ayrılmış, aynı gün ablası Sibel Gültekin ile telefonla görüştükten sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Ailesi, genç kız için Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunmuştu.

Kurulan özel ekip tarafından yakalanan Cemal Metin Avcı, ifadesinde suçunu itiraf etmişti. Avcı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince "canavarca hisle adam öldürmek" suçundan tutuklanmıştı.

 

Independent Türkçe, AA, İHA

DAHA FAZLA HABER OKU