Lüksemburglu bir şirkete satılacak Vivense’ye Türk firmadan 130 milyon dolarlık yatırım

Yedi yıldır mobilya sektöründe faaliyet gösteren Vivense’nin Lüksemburg merkezli Sahara Holdings’e satışının duyurulmasından bir gün sonra özel sermaye şirketi Actera, 130 milyon dolarlık yatırım kararı aldı

Fotoğraf: Vivense.com

13 Temmuz’da tek kontrolünün Lüksemburg merkezli Sahara Holdings’te olmasına ilişkin Rekabet Kurulu'na başvuruda bulunulan mobilya firması Vivense, yeni bir yatırım alacak. 

Türkiye odaklı en büyük özel sermaye şirketi Actera, internet üzerinden mobilya satışı yapmak için 2013’te kurulan ve bugün 53 şubeye sahip Vivense için 130 milyon dolar yatırım yapacaklarını duyurdu. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yapılacak yatırımla, Vivense’nin Türkiye’deki hızlı büyümesinin yeni yatırımlarla desteklenmesi ve Londra’dan başlayan globalleşme faaliyetlerine hız verilmesi amaçlanıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Vivense kurucu CEO’su Kemal Erol, “Vivense’yi global ölçekte ilham verici, yenilikçi ve profesyonel bir ev ve yaşam markası yapmak için Actera ile aynı vizyonu paylaşmamız bu yatırımı çok anlamlı yapıyor” dedi. 

Anadolu Ajansı’na konuşan Erol, alacakları yatırımla lojistik ve teslimat altyapılarını güçlendireceklerini söyledi. 

Erol, hızlı büyümede çok etkili olan e-ticaret ve showroom birlikteliği ile oluşturdukları iş modelini globale taşımak istediklerini belirterek, "Eylül ayında Londra’da açacağımız showroom ile birlikte 2021 yılı başında İngiltere genelinde e-ticaret sitemiz de faaliyetine başlayacak.

Türkiye’deki ürün gamımızı bu iş modeli ile İngiltere’den başlayarak globale taşımak istiyoruz” dedi. 

“Türkiye’nin mobilya ve ev kategorilerindeki üretim gücünün Vivense markası altında katma değerli olarak global pazarlara taşınması da bizi heyecanlandırıyor” diyen Actera ise, Vivense’yi global yolculuğunda destekleyeceklerini duyurdu:

Vivense ekibine ve Vivense markasının potansiyeline inancımız tam. Bu potansiyeli daha hızlı gerçekleştirmek için Actera olarak bu yatırım kararını aldık. Vivense’nin güçlü büyümesini sürdürerek Türkiye’nin lider ev ve mobilya markası olacağına ve şirketin güçlü iş modelinin global ölçekte de çok başarılı olacağına inanıyoruz.AA

DAHA FAZLA HABER OKU