AK Parti Sözcüsü Çelik: Libya'yı Ruanda yapamayınca Türkiye'yi hedef gösteriyorlar

Çelik, Türkiye’nin insanlık için zorda kalanların yanında olmaya devam ettiğini söyledi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik. Fotoğraf: AA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Libya’daki gelişmeler hakkında Türkiye’yi suçlayanlara 'katliam şebekesi' ifadesiyle yüklendi.

Çelik, “Libya'yı Ruanda yapamayınca Türkiye'yi hedef gösteriyorlar. İliklerine işlemiş bir ikiyüzlülükle uluslararası kavramları zehirliyorlar” dedi.

Twitter'dan yaptığı açıklamada Libya hakkında açıklamada bulunan Çelik, malum odakların herkesin gözü önünde insanlık suçu işlediğini söyledi.

"Türkiye herkesin gözü önünde bu şebekeleri durdurdu. İnsani felaketin sürmesini engelledi" ifadesini kullanan Çelik, Türkiye'yi suçlayanların, katliam niyeti kursaklarında kalanlar oluğunu vurguladı. 

Çelik, şunları kaydetti:

Libya konusunda Türkiye'yi en çok suçlayanlara bakın, etiketin altında 'katliam şebekesi' yazar. Utanç verici bir zulmü, şimdi Türkiye'yi suçlayarak örtbas edeceklerini sanıyorlar. Libya'yı Ruanda yapamayınca Türkiye'yi hedef gösteriyorlar. İliklerine işlemiş bir ikiyüzlülükle uluslararası kavramları zehirliyorlar. Türkiye ise nefes olmaya, insanlık için zorda kalanların yanında olmaya devam ediyor. Bu şebekelerin Cumhurbaşkanımız ve Türkiye hakkında dediklerinin hiçbir önemi yok. Çünkü kendi zulümlerini örtmek için yine yalan söylüyorlar.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU