Ahmet Ağaoğlu: Bir beyefendi parmağını sallayarak 'Bilmem ne oğlu' dedi, rahmetli babamı düşününce ben de o sözleri kendisine iade ettim

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Aytemiz Alanyaspor maçında yaşanan gerginliğin perde arkasını anlatarak, sakatlıkları bulunan Uğurcan Çakır, Jose Sosa ve Nwakaeme'nin son durumlarına dair bilgi verdi

Ahmet Ağaoğlu / Fotoğraf: AA

Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Aytemiz Alanyaspor ile oynadıkları maçın son anlarında yaşanan tartışma, sakatlıklar ve şampiyonluk yarışı hakkında açıklamalarda bulundu.

A Spor canlı yayınına katılan Ahmet Ağaoğlu, 62 yaşında ve 35 yıllık spor yöneticiliğinde kendisini daha önce hiç böyle görmediğini dile getirerek, "Çok gergin bir maçtı. Başından sonuna kadar. Gergin olacağını da tahmin ediyordum. O düşünceden hareketle ben protokol tribününden ayrı bir yerde oturmak için TFF ve emniyetten sorumlu kişiden izin istedim. Benim bulunduğum yerle protokol arasında 30-40 metre yer vardı. Beklentim vardı ama bu düzeyde bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyordum. Her ne kadar Erol Bulut orada mavi jean-turuncu tişörtle çıksa da normal bir maçtı" değerlendirmesinde bulundu.

Bazı şeylerin birikip taştığını ve Alanyasporluların da patlama noktasının kendilerine denk geldiğini kaydeden Ağaoğlu, şöyle konuştu:

Maçın ilk dakikasından itibaren yavşaklar, şampiyon olamazsınız, siz mi şampiyon olacaksınız tepkileri geldi. Hatta TFF yetkilisi orayı terk etmek zorunda kaldı. Kendisiyle de konuşabilirsiniz hatta. Maç boyunca devam etti, rahatsız edici boyutlara ulaştı. Atılan gollerden sonra acayip hareketler oldu.

Karşılaşmaya damga vuran tartışmayı da anlatan Ağaoğlu, şunları kaydetti:

1-2 dakika daha bir sıkıntı yaşanmasa terk edecektik. Tam o sırada bir beyefendi tribünün yürüme yolundan geldi ve parmağını sallayarak "Bilmem ne oğlu ..." dedi. Kıvılcımın patladığı yer orası. Rahmetli babamı düşününce ben de o sözleri kendisine iade ettim. 

 

Ahmet Ağaoğlu-AA.jpg
Ahmet Ağaoğlu, müsabakayı koruyucu maske ile takip etti / Fotoğraf: AA

 

"Herhalde suyun 100, Trabzon insanının 5 derecede kaynadığını çok iyi biliyorlar"

Olayın ardından tekrar sakinleştiklerini dile getiren Ağaoğlu, bu kez Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu'nun kendisine "Sen benim abime küfür ediyorsun" diyerek telefonunu gösterdiğini ileri süren Ağaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

İlk tepkim 'Ben senin abine neden küfür edeyim' oldu. Çok iyi biliyorlar herhalde suyun 100 derecede kaynayıp Trabzon insanının da 5 derecede kaynadığını. Bize bilmem ne olduğu dediği büyük abisiymiş. Şartlar ne olursa olsun biz misafir olarak gitmişiz oraya. Tribün haricinde hoş geldin yok, hiçbir şey yok. Fenerbahçe ile oynadığımız günün sabahı herhangi bir ihtiyacımız olup olmadığını sordu. Bizim aramızda ne kadar gerginlik olursa olsun bunlar normal şeylerdir. Alanya'da ise küfür ve parmak. Herhalde anlayışları bu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Alanyaspor Başkanı Çavuşoğlu'nun kendisini alkollü olmakla suçladığını söyleyen Ağaoğlu, "Hasan Çavuşoğlu çıkmış alkollüydü ağzı leş gibi kokuyordu diyor. Benim ağzım koksa koksa anamın sütü kokar. Alkollüydün demeleri üzerine uçağı durdurduk. Polisi çağırdım. Polis durup dururken alkol testi yapılmayacağını söyledi. 0.00 çıktı. Sadece soğuk suyla yüzümü yıkadım" ifadelerini kullandı.

"MHK Başkanı memnunsa onu ben kamuoyunun takdirine bırakıyorum"

Süper Lig'de maçlarını yöneten hakemlerin performanslarından memnun olmadığını aktaran Trabzonspor Başkanı, Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) şu eleştiriyi yaptı:

MHK Başkanı memnunsa onu ben kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Başakşehir maçında Nwakaeme'ye yapılan penaltı mı, değil mi? Hakemin de 5 metre gözünün önünde o da görmedi. Yardımcı da herhalde 'Bana ne' dedi. Peşinden Göztepe maçını oynuyoruz. Ne hikmetse Da Costa'nın pozisyonunda VAR devreye giriyor ve penaltı. Eğer MHK Başkanı bunlardan mutluysa, hakemlerini çok başarılı buluyorsa benim söyleyecek lafım yok.

Video Yardımcı Hakem (VAR) sisteminin nasıl ve ne şekilde devreye girdiğini bilmediklerini kaydeden Ağaoğlu, "Gaziantep maçında attığımız nizami golde 10 pozisyon geriye gidildi. Orada devreye giriyor da bizim puan kaybettiğimiz maçlarda devreye girmiyor hiç. Dünkü maçta Abdülkadir'e yapılan hareketi kimse görmüyor. Fenerbahçe maçında Sörloth'a yapılan hareket görülmüyor. Bir tek biz görüyoruz ne hikmetse" şeklinde görüş belirtti.

 

 

Süper Lig'in 28. haftasında oynanan ve 2-2 sona eren Aytemiz Alanyaspor-Trabzonspor karşılaşması son anlarında Alanyasporlu Bakasetas'ın uzatma dakikalarında beraberliği getiren golünün ardından iki kulüp yöneticileri arasında sözlü tartışma çıkarken, protokol tribününde başlayan sözlü tartışma saha içine taşındı.

Alanyaspor Kulüp Müdürü'nün kendine küfür ettiğini öne süren Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun da sahaya indiği görüldü.

Bazı kulüp yöneticilerinin de dahil olmasıyla arbedeye dönüşen olaylar, araya girenler tarafından yatıştırıldı. 

Yaşanan kısa süreli arbedenin ardından taraflar sahadan ayrılıp, soyunma odasına gitti. 

 

Independent Türkçe, A Spor

DAHA FAZLA HABER OKU