Avengers'taki dövüş sahnesinin kamera arkası ortaya çıktı

Videoyu Kaptan Amerika’nın dublörü Sam Hargrave paylaştı

Marvel Sinematik Evreni’nin ilk büyük ekip filmi olduğu göz önüne alınınca Yenilmezler (The Avengers) gibi bir filmde akrobasi ve görsel efektler kilit unsurlar olarak öne çıktı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Görsel efektlerin tümü sakin bir ofisin içinde yapılırken akrobasinin gerektirdiği beceriler farklı. Süper kahramanları canlandıran oyuncuların iyi görünmesi gerekiyor ve tehlikeli akrobasi ve dövüşleri ortaya koyması gerekenler isimsiz akrobasi koordinatörleri oluyor.

Ne yazık ki işleri büyük ölçüde gözardı ediliyor. Yıllar süren kampanyalara rağmen hala en iyi akrobasi performansına verilen bir Oscar bulunmuyor. Öte yandan görsel efektler için böyle bir ödül var.

Tam da bu yüzden, özellikle oyuncularla çekilenler olmak üzere dövüş provalarının kamera arkası görüntülerini izlemek her zaman ilginç. Zira bu görüntüler her şeyi doğru yapabilmek için ne denli bir adanmışlıkla çalıştıklarını tüm çıplaklığıyla gösteriyor.

We Got This Covered'da yer alan habere göre Kaptan Amerika’nın dublörü Sam Hargrave de geçenlerde Yenilmezler’den bir prova videosunu Instagram hesabından yayımladı.
 


Görüntüde Hargrave ve Loki’nin ta kendisi, Tom Hiddleston Almanya’nın Stuttgard kentindeki büyük dövüşlerine hazırlanıyor.

Neredeyse 10 yıllık bu video yalnızca Hiddleston için değil, şimdi çok farklı bir yere gelmiş Hargrave için de büyüleyici.

Hargrave birkaç filmde Chris Evans’ın dublörlüğünü yaptıktan sonra akrobasi koordinatörlüğüne terfi etmişti. Ayrıca Netflix için ilk uzun metrajlı filmi Extraction’ı çekti ve yönetmen koltuğunda bile tehlikeli akrobasi performansları gerçekleştirmeyi sürdürdü.

Hargrave paylaşımında şunları yazdı:

Bugünden neredeyse 9 yıl önce Tom Hiddeston’la ilk Avengers filmindeki epik savaşımızın provasını yapıyoruz. Kaptan Amerika Loki’ye karşı. Ne kadar genç ve zindeymişiz Tom! 

Görebileceğiniz üzere görüntünün düşük kalitesine rağmen Tom Hiddleston dövüş sahnesindeki becerisini belli ediyor.

Hiddleston, Thor rolü için seçmeye girmiş ve rolü Hemsworth’e kaptırmasına rağmen yapımcıların kendisini çok beğenmesiyle sonradan çok sevilen bir karakter haline gelen ve Disney+’ta kendi dizisine kavuşan Loki rolünü almıştı.

 

We Got This Covered

Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer

DAHA FAZLA HABER OKU