Fragmandaki sahnenin detayı belli oldu: Christopher Nolan gerçek bir uçağı havaya uçurmuş

Fragmanın sonunda görülen patlama sahnesinin detaylarını filmin oyuncusu anlattı

Christopher Nolan bir film yaptığında oyuncu kadrosu ve yapım ekibine yaşayan, canlı bir set sunar.

Bu durumda kendisinden yeşil ekran önünde bir uçak sahnesi beklenmeyeceği aşikâr. Yönetmenin yeni filmi Tenet’in oyuncularından John David Washington da verdiği bir röportajda bu beklentiyi teyit etti.

CinemaBlend’de yer alan habere göre Washington, Tenet için gerçek bir 747 tipi uçağın havaya uçurulduğunu doğruladı. Oyuncu filmdeki o anları şöyle anlattı:

Bu gerçek bir uçaktı ve uçağı çarptırdıkları da gerçek bir binaydı. Oyuncu kadrosu ve film ekibi olarak biz de tüm bunlara şahit olduk. Destansı bir andı! İnanılmazdı. Chris’in istediğini almasıyla ‘Kestik’ diye bağırmalarının ardından tezahürat edip durduk.

Yeşil ekran ve bilgisayar efektleri günümüz filmlerinin adeta olmazsa olmazları.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ancak Tenet’in yeni fragmanın sonunda görülen bu patlama sahnesinde kullanılan uçak için bunların hiçbirine başvurulmamış.

Nolan filme ilişkin yaptığı açıklamada Tenet’te daha önce hiç denemediği şeyleri denediğini söyleyerek beklentileri yükseltmişti.

Filmin tahmini bütçesinin 225 milyon dolar (yaklaşık 1,5 milyar TL) olduğu belirtiliyor.

Tenet'in gösterim tarihinin pandemi nedeniyle ertelenmemesi için direnen Christopher Nolan vizyon tarihini hala 17 Temmuz olarak tutuyor.  
 

Independent Türkçe, CinemaBlend

DAHA FAZLA HABER OKU