Açılacağı günü bekleyen hayvanat bahçesinde sürpriz artış: 100’ün üzerinde doğum gerçekleşti

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi ve Doğa Parkı’nda tam bir bahar havası yaşanıyor. Salgın nedeniyle ziyarete kapatılan hayvanat bahçesinde 100'ün üzerinde doğum gerçekleşti

Antalya Hayvanat Bahçesi, normalleşme süreci içerisinde belirlenecek tarih itibariyle yeni üyeleri ile kapılarını ziyarete açacağı günü bekliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs (Kovid-19) salgın tedbirleri kapsamında kapılarını ziyaretçilere kapatan Hayvanat Bahçesi ve Doğa Parkı’nda tadilat, bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bahar havasının hakim olduğu hayvanat bahçesinde yeni doğan hayvanların bakımları sorumlu veteriner hekimler tarafından gerçekleştiriliyor. 

Yeni üyelerin katılımlarıyla Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi ve Doğal Yaşam alanı her geçen gün genişlemeye devam ediyor.

Bin 300 çeşit hayvan yaşıyor

650 dönüm arazi üzerine kurulan, 250 dönüm kapalı ve açık hayvan gözlem alanı ile 127 ayrı türde yaklaşık bin 300 çeşit hayvanın yaşadığı hayvanat bahçesinin, yaklaşık 2 ay önce hayata gözlerini açan yeni sakinleri yaşam alanlarına adapte olmaya başladı. 

Yaklaşık 100’ün üzerinde yeni doğumun gerçekleştiği hayvanat bahçesinde yeni doğan hayvanlara veterinerler ve bakıcıların kontrolünde özenle bakılıyor.

Bakımları yapılan, boz ayı yavruları, Haflinger atı, zebra yavrusu, evcil ve yabani koyun-keçi, kanatlı hayvan yavruları ve boğa yılanı yavruları anneleri tarafından besleniyor. Anneler zaman zaman yavrularıyla birlikte oyunlar oynuyor. 

Salgın tedbirleri sonucu geçici süre faaliyetine ara veren Antalya Hayvanat Bahçesi normalleşme süreci ile belirlenecek tarih itibariyle yeni üyeleri ile ziyaretçilerini bekliyor olacak.

 

Independent Türkçe, İHA

DAHA FAZLA HABER OKU