İmamoğlu'nun ardından Erdoğan'dan da Haliç paylaşımı

İBB Başkanı'nın Haliç'i canlandırma projesinin ardından, Cumhurbaşkanı kendi belediye başkanlığı döneminden Haliç fotoğrafları paylaştı

Fotoğraf: Twitter @ RTErdoğan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Haliç'i canlandırma projesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanlığı döneminden Haliç fotoğrafları paylaştı. Erdoğan, "Haliç'i yaşam alanına çevirdik" dedi. 

Ekrem İmamoğlu, yapılan düzenlemeleri sosyal medya hesabından da paylaşmış ve, "Haliç canlanıyor. Haliç'in dibinde yer alan 400 bin ton çamuru modern bir şekilde bertaraf edecek tesisimiz ve tarama gemimiz hayata geçti. Canlı çeşitliliğinin ve su kalitesinin artacağı bölge diğer projelerimizle birlikte bir cazibe merkezi olacak." ifadelerini kullanmıştı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Biyolojik Çeşitlilik Günü'nü kutlarken, Haliç'e de atıfta bulunarak, "Haliç’i tüm canlılar için masmavi, tertemiz bir yaşam alanına çevirdik" diye yazdı.

Erdoğan'ın paylaşımları şöyle:

İnsanca bir yaşam için en az hava kadar, su kadar, toprak kadar ihtiyacımız olan biyolojik çeşitliliğin önemine dikkat çekmek amacıyla BM tarafından ilan edilen 22 Mayıs Dünya Biyolojik Çeşitlilik Günü’nü tebrik ediyorum.

Milletimize hizmet etme şerefine eriştiğimiz ilk günden beri tabiata sevgimizi, çevreye olan duyarlılığımızı kaybetmeden, Allah’ın yarattığı tüm canlıları koruyarak, her birine derin saygı duyarak çalışıyoruz.

Tıpkı 26 yıl önce bir bataklığa dönüşmüş olan Haliç’i tüm canlılar için masmavi, tertemiz bir yaşam alanına çevirdiğimiz gibi, ülkemizin dört bir yanında biyolojik çeşitliliği korumaya ve artırmaya devam edeceğiz.Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU