Mesut Özil’den, Kızılay’a ramazan bağışı: 114 bin kişiye ulaşacak

Arsenal'in Tük asıllı yıldız futbolcusu Mesut Özil, Kızılay’a 114 bin kişinin faydalanacağı iftar yemeği ve gıda kolisi bağışladı

Fotoğraf: AA

İngiltere Premier Lig ekibi Arsenal'da forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, Türk Kızılayın ramazan ayı için başlattığı kampanyaya 114 bin kişilik iftar yemeği ve gıda kolisi bağışlayarak önemli bir destek verdi.

Türk Kızılaydan yapılan açıklamada, Özil'in, "Dertler paylaştıkça bitecek, yeter ki inan buna" sloganıyla yürütülen kampanyaya, ihtiyaç sahiplerinin faydalanması için 713 bin liralık destekte bulunduğu belirtildi.

Tecrübeli futbolcunun bağışıyla, Türkiye genelindeki aşevlerinde 16 bin kişiye iftar yemeği, Türkiye ve Suriye'de biner aileye gıda kolisi, Somali'nin başkenti Mogadişu'daki Türk Kızılay Aşevi'nde de 90 bin kişiye iftar yemeği verileceği aktarıldı. Mesut'un yaptığı bağışın toplam 114 bin kişiye ulaştırılacağı kaydedildi.

Mesut Özile'e yaptığı bağıştan dolayı teşekkür eden Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, şunları söyledi:

İyilik çemberimizi büyüten Mesut kardeşime ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Mesut kardeşimin yaptığı bağışla temin edeceğimiz malzemeleri de en kısa sürede ihtiyacı olanın evine ulaştıracağız. Hayırseverlerimize de çağrıda bulunmak istiyorum. Kampanyamız devam ediyor. Bağışlarınızla daha çok haneye ulaşabiliriz.

Geçen yıl evlenen Mesut Özil, düğün yemeğini de Kızılay'a bağışlamış ve 16 bin insana yardım etmişti.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU