Mercedes-Benz Türk İstanbul’daki iki fabrikasını gelecek hafta açıyor

Şirketten yapılan açıklamaya göre 23 Mart’ta kapanan Hoşdere Otobüs Fabrikası ile 28 Mart’ta kapanan Aksaray Kamyon Fabrikası yeniden faaliyete geçecek

Fotoğraf: İHA

Mart ayının son haftasında İstanbul’daki iki fabrikasında üretime ara vereceğini açıklayan Mercedes-Benz Türk, yeniden iş başı yapacak. 

Şirketten yapılan açıklamada Esenyurt’taki Hoşdere Otobüs Fabrikası’nın 20 Nisan’da, Aksaray Kamyon Fabrikası’nın ise 24 Nisan’da üretime başlayacağı duyuruldu. 

Üretimin devamı için gerekli şartların tekrardan sağlanması ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan bilgiler doğrultusunda gerekli tüm tedbirlerin alınacağını ifade eden Mercedes-Benz Türk, şu açıklamayı paylaştı: 

İçinde bulunduğumuz şartlarda yaptığımız işin önemli bir role sahip olduğunu biliyoruz. Fabrikalarımızdan çıkan araçlarımız, bugün de toplumun temel ihtiyaçlarının dağıtımında ve topluma gerekli hizmetlerin sağlanmasında kullanılıyor. 

Bu noktada Mercedes-Benz Türk olarak ülkemize ve topluma olan yükümlülüğümüzü yerine getirebilmemiz toplumumuzun ve ekonominin sürekliliği için büyük önem taşıyor.


Independent Türkçe 

DAHA FAZLA HABER OKU