Nostaljik tramvay seferleri durdu

Kovid-19 salgınını önleme çalışmaları kapsamında alınan kararlara göre nostaljik tramvay seferleri saat 21.00'de sona erdi

Fotoğraf: AA

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden olan, tarihi ve turistik mekanlarıyla milyonları ağırlayan İstanbul'da Taksim Meydanı'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını önleme çalışmaları kapsamında alınan kararlara uyulmasıyla akşam saatlerinde boş kaldı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını önleme çalışmaları kapsamında alınan kararlara göre nostaljik tramvay seferleri saat 21.00'de sona erdi.

İstanbul’da pazar

İstanbul, sağanak ve yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında alınan tedbirlerinin etkisiyle pazar sabahı adeta hayalet kente büründü.

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan kentte hafta sonlarının uğrak mekanlarında sessizlik hakim.

Birçok iş yerinin alınan tedbirler kapsamında geçici olarak kapatılması, şehre giriş çıkışların durdurulması ve 20 yaşından küçük, 65 yaşından büyük vatandaşların sokağa çıkmalarının yasaklanmasının ardından kentte insan ve araç yoğunluğu azaldı. 

Yağışlı hava da yoğunluğun azalmasında etkili olurken, park ve sahiller başta olmak üzere insanların hafta sonlarını geçirmeyi tercih ettiği bölgeler boş kaldı. 

Salgın sebebiyle vatandaşların büyük oranda çağrılara uyarak evde kalmayı tercih ettiği, cadde ve sokaklarda ihtiyaçlarını karşılamak için fırına ya da markete giden az sayıda insan görülüyor.

Ekran Resmi 2020-04-05 22.39.13-min.png

Kent meydanları ve sahil şeritleri kedi, köpek ve güvercinlerin oyun olanına dönüştü. Fotoğraf: AA

Polis ve belediye görevlileri kentin birçok noktasında önlem alarak görev alanları kapsamında çalışma yaptı.

Normal günlerde kalabalık olan Üsküdar Sahili, Salacak, Kadıköy ve Beykoz sahilinde bugün sessizlik hakim. Vatandaşların, "evde kal" uyarısına riayet ettiği görüldü.

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU