Vatandaşa bağırdığı görüntüler tepki çekmişti… Uşak Valisi Kocabıyık’tan açıklama: Yanlış anlaşıldıysam affola

Vali Kocabıyık, birbirlerine yakın olduğu belirtilen bir gruba “Sosyal mesafeyi ayarla, bak çok dip dipe insanlar, düzelt, herkes hadi!” ifadeleriyle seslenmişti

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla gerçekleştirilen denetimlerde vatandaşlara yaptığı uyarı tepki çeken Uşak Valisi Funda Kocabıyık’tan açıklama geldi. 

Vali Funda Kocabıyık, yaptığı yazılı açıklamada, dünyada ve Türkiye’de hızla yayılan koronavirüse karşı her gün yeni tedbirler aldıklarını, alanda çalışan herkes ile yoğun bir mesai içerisinde olduklarını belirtti.

"Yanlış anlaşılmak beni üzer"

Tek amaçlarının toplumun sağlığını korumak ve salgının yayılmasını engellemek olduğunu dile getiren Vali Kocabıyık şu ifadeleri kullandı:

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Uşaklı hemşehrilerim benim onlara olan derin muhabbetimi bilirler. Vatandaşlarımızı kıracak her türlü davranıştan edep ederim. Yaşanan hadiseyle ilgili yanlış anlaşılmış olmak beni üzer, böyle bir yanlış algı var ise kusurumuz affola. İlimiz genelinde her bölgede vatandaşlarımızın Covid-19 salgınından en az düzeyde etkilenmesi için elimizden geleni yapıyoruz.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

“Genç yaşlı herkes çok değerli”

Kocabıyık, ülkenin her bir vatandaşının, gencinin yaşlısının çok değerli olduğunu, tedbirsizlikten dolayı hiç kimseyi kaybetmek istemediklerini belirterek, bu yüzden kurallara uyulması gerektiğini vurguladı.

“Denetleme aşamasında da sahada yer almalıyız”

 Funda Kocabıyık, açıklamasının devamında şunları söyledi:

Bizler toplum sağlığını korumak için görevimizin başındayız ve milletimize hizmet ediyoruz. Sadece kuralları koyma aşamasında değil, denetleme aşamasında da sahada yer almalıyız ve alıyoruz da.

“Görevlilerimizin bulunduğu banka önünde izolasyon sağlanmadığını fark ettim”

Salgının engellenebilmesi ve alınan tedbirlerimizin uygulanabilirliğini görmek için dün ilimizin en işlek caddelerinden olan İsmet Paşa Caddesi’nde denetimlerde bulundum. Görevlilerimizin de bulunduğu bir bankanın önünde sosyal izolasyonun sağlanmadığını fark ettim.

“Bazen aksaklıklar yaşayabiliyoruz”

Bu sıkıntılı günlerde mesai harcayan tüm arkadaşlarımızın çok yorulduğunu biliyorum. Dolayısıyla hem yorgunluktan hem de düzenlemelerin yeni başlaması sebebiyle bazen aksaklıklar yaşayabiliyoruz.

“Uzak noktada olduğu için…”

Bu düşünce ile arkadaşlarımızın konumlandığı noktaya uzak olduğum için onlara seslenerek, sosyal izolasyona dikkat etmeleri gerektiği hakkında ikazda bulundum. Unutmayalım ki sosyal mesafe salgından zarar görmemizi engelleyen en önemli tedbirlerden. Topluma hizmet etmek için seferber olduğum bu görevde vatandaşlarımızı kıracak bir tavır sergilemem mümkün değil ancak tüm arkadaşlarımız çok yoğun bir şekilde bu amansız salgınla var gücüyle mücadele ediyor.

“Bu bizim görevimiz”

Bu bizim görevimiz, milletimize olan borcumuz. Her şeyi insanlarımız için yapıyoruz. Toplum sağlığı için tüm birimlerimizce beraber emek veriyoruz. Lütfen siz de kendiniz için aileniz için evinizde kalın. Zorunlu olmadığı sürece dışarı çıkmayın. Evde kalmaya lütfen devam edelim.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU