Koronavirüse yakalanan bakanla görüşen Ivanka Trump evden çalıştı

Avustralyalı bakan Peter Dutton’ın koronavirüse yakalandığını açıklamasının ardından, Ivanka Trump’un eve kapanması dikkat çekti

Beyaz Saray, Dutton’un görüşme sırasında herhangi bir semptom göstermediğini ifade etti (Twitter/AusintheUS)

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı ve danışmanı Ivanka Trump’ın dün evden çalıştığını fakat kendisini karantinaya almadığını duyurdu:

Beyaz Saray, Bay Dutton’un Kovid-19 testinin pozitif çıktığının farkında. Vakaya nasıl maruz kalındığı değerlendirildi ve CDC’nin (ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi) kılavuzluğuyla, Beyaz Saray Sağlık Birimi’nin de onayladığı üzere, Ivanka’da herhangi bir semptom görünmüyor ve kendisini karantinaya almasına gerek yok.(...) Bugün bütün önlemleri almış olmak için, ne olur ne olmaz diye evden çalıştı.

Geçen hafta Avustralya İçişleri Bakanı Peter Dutton ve Ivanka Trump’la aynı görüşmeye katılan ABD Adalet Bakanı William Barr’ın sözcüsü Kerri Kupec, Barr’ın da evden çalıştığını ve koronavirüs semptomları göstermediğini duyurdu. Kupec, CDC’nin Barr’a bu noktada test yaptırmak zorunda olmadığını ilettiğini ifade etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Diğer yandan görüşmenin bir diğer katılımcısı olan Yeni Zelanda Çocuk Bakanı Tracey Martin önce test yaptırdı, sonuçları beklerken de kendisini karantinaya aldı. 

Avustralya İçişleri Bakanı Peter Dutton, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığını dün duyurmuştu. Yapılan testlerde koronavirüsün pozitif çıktığını Twitter hesabından açıklayan Dutton, kendini iyi hissettiğini ve gelişmeleri zaman içinde paylaşacağını aktarmıştı.
 


Bunun üzerine  Avustralya'nın ABD Büyükelçiliği'nin Twitter hesabından geçtiğimiz hafta yapılan paylaşım, paniğe neden olmuştu. 6 Mart 2020 tarihli paylaşımda koronavirüs tespiti konulan Dutton'un Ivanka Trump'ın hemen solunda yer aldığı görülüyor.
 


Çocuk istismarı ile mücadele konusunda küresel çabaları tartışmak üzere Beyaz Saray’da yapılan resmi görüşmede Ivanka Trump dışında ABD Adalet Bakanı William Barr, İngiltere Güvenlik Bakanı James Brokenshire, Yeni Zelanda Çocuk Bakanı Tracey Martin ve Kanada Kamu Güvenliği ve Acil Durum Bakanı Bill Blair de görüşmede yer alıyordu.Independent Türkçe, Guardian

DAHA FAZLA HABER OKU