Bezos, iklim değişikliğiyle mücadele için 10 milyar dolar bağış yapacak

Amazon’un CEO’su Jeff Bezon, iklim değişikliğiyle mücadele için “Bezos Dünya Fonu” kurduğunu açıkladı

Fotoğraf: Reuters

ABD'li e-ticaret şirketi Amazon'un CEO'su Jeff Bezos, iklim değişikliğiyle mücadele için 10 milyar dolar bağışta bulunacağını açıkladı.

Bezos, Instagram hesabından yaptığı açıklamada iklim değişikliyle mücadelede bilim insanları, aktivistler ve sivil toplum örgütlerinin çalışmalarını desteklemek için 10 milyar dolar bağış yapacağını duyurdu. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İklim değişikliğin gezegen için en büyük tehdit olduğunu belirten Bezos, ''Hepimizin paylaştığı bu gezegendeki iklim değişikliğinin yıkıcı etkileriyle mücadele etmek için hem bilinen yolları güçlendirmek hem de yeni yollar keşfetmek için diğerleriyle birlikte çalışmak istiyorum.'' ifadesini kullandı.

Bezos, ''Dünyayı kurtarabiliriz ancak bunun için büyük şirketler, küçük şirketler, ulus devletler, küresel organizasyonlar ve bireylerdin birlikte harekete geçmesi gerek. Dünya hepimizin ve onu gelin birlikte koruyalım.'' değerlendirmesinde bulundu.

İklim değişikliğinin etkileriyle mücadele için “Bezos Dünya Fonu” kurduklarını açıklayan Bezos, iklim değişikliğine karşı mücadele eden herkesi destekleyeceğini belirtti.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bezos'un servetinin 130 milyar doları geçtiği tahmin ediliyor. 

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU