“Gül, Davutoğlu ve Babacan’ı vazgeçirme ziyaretleri” haberine eski AK Partili vekilden açıklama: Görüşmede telkinde bulunmadık

Feyzullah Kıyıklık, görüşmelerin Erdoğan’ın onayı ile yapılıp yapılmadığı sorusuna yanıt vermedi

Fotoğraflar: AA

Eski AK Partili milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Gazete duvaR’da Özlem Akarsu Çelik’in “Gül, Davutoğlu ve Babacan'ı vazgeçirme ziyaretleri!” başlıklı yazısındaki iddiaları ile ilgili açıklama yaptı.

Akarsu, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni parti kurma hazırlığında olan Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ve Ali Babacan için “devreye girdiği”ni öne süren biraz yazı kaleme aldı. Akarsu, yazısında eski milletvekili Feyzullah Kıyıklık’ın bu “vazgeçirme ziyaretleri”nde bulunan isimler arasında olduğunu öne sürdü.

İddialar hakkında gazeteci Çelik’in de olduğu Habertürk canlı yayınına bağlanan Kıyıklık, bazı görüşmelerin gerçekleştiğini söyledi.

Kıyıklık, bu görüşmelerin kimseyi vazgeçirmek için olmadığını vurgularken şunları söyledi:

Biz kimseyi vazgeçirmek için yola çıkmış değiliz. Yıllardır siyasetle uğraşan bir insan olarak bütün siyasilerimize gidip Türkiye'nin durumunu, Türkiye'deki karmaşanın gittiği yeri, bir de bildiğimiz doğruları ve onların söyleyeceği doğruları dinlemek için gittik. Girdikleri işten vazgeçirmek, onları başka bir yöne götürmek için değil. Herkes kendi yolunu kendisi çizer. Biz öyle bir teklifte bulunamayız ki. Biz siyasetle ilgili insanlar olarak fikirlerini paylaşırız, fikirlerimizi söyleriz. Telkin ve vazgeçirme veya 'bu işte niye varsınız' diye bir hukuksuzluğumuz, kanunsuzluğumuz, ahlaksızlığımız olamaz.

Eski vekil, programda kendisine sorulan “Bu görüşmeler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayı ile mi oldu” sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU