Tuncay Özkan: Kiminle tatil yapıp dost olacağıma müfteriler karar veremez

Tuncay Özkan, Muharrem İnce'nin ismini kullanmadı ama onun gündeme getirdiği tatil iddiasına yanıt verdi

Fotoğraf: AA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kiminle tatil yapıp dost olacağıma müfteriler,yandaş medya karar veremez." ifadelerini kullandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Sözcü gazetesinin baş yazarı Rahmi Turan'ın "Erdoğan'la görüşen CHP'li" iddiasıyla başlayan tartışmada, 24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Erdoğan'la görüşmediğini belirtmiş ve kendisine parti içinden operasyon yapıldığını ileri sürmüştü. 

25 Kasım pazar günü Yalova'daki köy evinde açıklama yapan İnce, "Onlar kendilerini çok iyi bilirler. Aynı teknede tatil yapmışlardır. Bunu çözmeden CHP yola devam edemez" ifadelerini kullanmıştı.

İnce'nin açıklamalarının üstünden iki gün geçtikten sonra, tekne tatili iddiasında adı geçen Tuncay Özkan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Muharrem İnce'nin ismini kullanmadı ancak  "Bir bühtanın alçaklığıyla geldiğimiz noktada, çete diye yayın yapan bütün yandaş medyaya haydi oradan diyorum. Çete sizsiniz. Bundan sonra derdinizi mahkemeye anlatın. Kiminle tatil yapıp dost olacağıma müfteriler,yandaş medya karar veremez. CHP muhterislere yenilmez. CHP UMUTTUR" dedi.

Atışma ilk değil

İnce ve Özkan arasındaki ilk atışma Sözcü baş yazarının yazısıyla başlayan tartışmadan sonra olmadı. 24 Haziran 2018 seçimlerinden sonra da iki isim medya aracılığıyla birbirine girmişti. Muharrem İnce Halk TV'de katıldığı bir programda, '24 Haziran gecesi insanı içine çıkamayacak durumda olduğuna' ilişkin söylentinin Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan tarafından dolaşıma sokulduğunu iddia etmiş, "İnsan içine çıkamayacak durumdaydı yalanını uyduranlar. Sıradan ve kaba adam diyenler. O yalanı yandaş medyaya uyduranlardır. Konuyu burada kapatıyorum” demişti.

Tuncay Özkan da o dönem yaptığı açıklamada, İnce'ye “Sadece ‘sıradan ve kaba’ değil, Muharrem İnce’nin aynı zamanda iftiracı olduğunu gördüm. Söylediklerini ispat edemeyen şerefsizdir. CHP kültüründe yalana yer yoktur” yanıtını vermişti.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU