J.J. Abrams: Yeni Star Wars'un senaryosu az kalsın yanlışlıkla eBay'de satılıyordu

Filmin en gizli sürprizleri açık artırma sitesinde yer aldı

Yönetmen J.J. Abrams yeni Star Wars filminin bitmiş senaryosunun bu yıl eBay'de satılmaktan son anda kurtulduğunu açıkladı.

Good Morning America'ya konuşan yönetmen hataya serinin 9. filmi Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi'ndeki (Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker) oyunculardan birinin yol açtığını söyledi.

Abrams şöyle konuştu:

Kim olduğunu istesem de söylemeyeceğim ama oyuncularımızdan biri senaryoyu yatağının altında bırakmış ve daha sonra odayı temizleyen biri senaryoyu bulmuş. Ardından senaryo bir başkasının eline geçmiş ve o da onu eBay'de satmaya kalkışmış.

Abrams'ın şansına bir Disney çalışanı açık artırma sitesinde senaryoya teklif verildiğini görmüş ve "satın alınmadan senaryoyu geri almış."

Yönetmen ayrıca film üzerindeki çalışmalarını pazar günü (24 Kasım) tamamen bitirdiğini de doğruladı.

2015'te vizyona giren Star Wars: Güç Uyanıyor (Star Wars: The Force Awakens) ile birlikte Abrams yönetmen koltuğuna dönmüştü. Kısa süre önce Total Film'e konuşan yönetmen yeni filmde daha fazla risk alabilmesini sağlayan şeyin Rian Johnson'ın Star Wars: Son Jedi'daki (Star Wars: The Last Jedi) çalışması olduğunu belirtmişti. Abrams şu ifadeleri kullanmıştı:

Kendimi (Star Wars: Güç Uyanıyor'da) yaptığımdan emin olmadığım kadar cüretkar şeyler yaparken buldum. Rian bu filmleri, daha önce gördüğünüz bir şeyi tekrarlamak için değil, tam da bu yüzden yaptığımızı hatırlamama yardım etti.

 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Star Wars 9, yıllardır yeni üçlemenin son filmini bekleyen hayranlar için şüphesiz birçok sürpriz barındıracak ama bunlardan biri, silinmiş bir tweette açıklanmış olabilir.

Söz konusu tweet resmi Disneyland hesabından gelmişti. Neyse ki keskin gözlü bir hayran mesajın ekran görüntüsünü almak için hazırdı. Mesaj yeni filmde eski bir karakterin döneceğine dair bir kanıt daha sunuyordu.

Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi, Türkiye'de 20 Aralık'ta vizyona girecek.

 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

 

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU