Cüneyt Özdemir’den ABD ve Türkiye’deki hastaneler için kıyaslama: “Ulan bu Cüneyt iyice yandaşa bağladı…”

Özdemir: Yabancılar, sağlık sektörü için Türkiye'ye gelmeyi tercih ediyor

Gazeteci Cüneyt Özdemir, YouTube hesabında yaptığı yayında Türkiye ve ABD’deki hastanelerde yaşanan maddi süreç hakkında yorumlarda bulundu.

Özdemir, yaptığı yayının başında geçen günlerde bir sağlık problemi dolayısıyla İstanbul’da bir doktora gittiğini anlattı:

Biyopsiler oldu. Temiz çıktı, başka bir şey çıktı. Daha halledilebilir bir şey çıktı. Eşeği kaybettik bir daha bulduk yani öyle söyleyeyim.

Özdemir, daha sonra ABD’ye gittiğini ve kontrollerini yaptırmak için hastaneye başvurduğunu söyledi:

Mart ayına randevu verdiler. Hangi aydayız? Daha kasımın sonundayız. Aralık, ocak, şubat, mart. Dört ay sonraya yani. Ki sağlık sigortamız falan var burada, ona rağmen. Burada bu bir efsane zaten. Dişine bir şey olur, 3 bin dolar, 4 bin dolar, 10 bin dolar, 12 bin dolar para alıyorlar. Bizim sağlık sektörümüz çok konuşuluyor, tartışılıyor. Yine bana diyeceksiniz 'Ulan bu Cüneyt iyicene yandaşa bağladı.' Peki, yine bu Cüneyt bağlamış olsun ama birçok insan dişini yaptırmaktan ne bileyim herhangi bir sağlık sektöründeki bir şeye kadar Türkiye'ye gitmeyi tercih ediyorlar. Daha kolay, daha basit. Burada 4 ay sonraki şey olacak sistemi, Türkiye'de kendiniz devlet sigortasıyla çözebileceğiniz bir sistem var gibi gözüküyor.

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU