Bahçeli: Trump tedavisi imkansız bir nefret melanet virüsüne yakalanmıştır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuşmasında Trump, Kılıçdaroğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’ya eleştiri yağdırdı. Bahçeli’nin eleştirilerinden en çok Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert ifadeler içeren bir mektup gönderen Trump nasibini aldı

Fotoğraf: AA

Uzun süre sağlık sorunlarıyla boğuşan ve geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü hastaneden taburcu olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli uzun bir süreden sonra partililere yönelik bir konuşma yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 15.Dönem açılış nedeniyle düzenlenen etkinlikte konuşan Bahçeli’nin konuşmasında ağırlıklı olarak Barış Pınarı Harekatı sürecinde yaşanan iç ve dış gelişmeler vardı.

Bahçeli’nin açıklamalarında Trump’a, Kılıçdaroğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı da olmak üzere birçok çevre ve kişiye sert eleştiriler vardı.

KKTC Cumhurbaşkanı’na: “Uyuyan Komünist Uyanmış!”

Bahçeli’nin konuşmasındaki ilk hedeflerinden biri KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ydı. Şu sözleri nedeniyle Akıncı belli çevrelerin tepkisini çekmişti:

1974’te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır.

Bahçeli bu açıklamada bulunan Akıncı’ya şu sözlerle yüklendi:

KKTC Cumhurbaşkanı çirkef ve çirkin mesajlarıyla Kıbrıs Harekatı ve Barış Pınarı Harekatı’nı aynı kefeye koyarak oturduğu koltuğa, dökülen şehit kanlarına, Kıbrıs Türklüğüne ihanet ettiğini kanıtlamıştır.Nitekim uyuyan Komünist uyanmış, zalimlerle birlikte eşzamanlı olarak devreye girmiştir.

trump.jpg
ABD Başkanı Donald Trump / Fotoğraf: İHA

 

“Trump, amansız  nefret ve melanet virüsüne yakalanmıştır”

Akıncı’dan sonra Bahçeli’nin eleştirilerinde sıra Trump’un gönderdiği mektuba ve Trump’ın kendisineydi.

ABD Başkanı Trump ise gerek tehdit dozu yüksek mesajlarıyla gerekse de Sayın Cumhurbaşkanımıza yazdığı çukur ve çürük mektubuyla iki ülke arasındaki ilişkilere önemli ölçüde hasar ve zarar vermiştir.

Türk milleti Trump mektubunu gıyaben yırtmış ve çiğnemiştir.

Kod adı Mazlum, asıl ismi canavar olan YPG’li teröristbaşını telefonla arayıp methiyeler düzen, bununla kalmayıp ülkesine davet eden Trump amansız ve tedavisi imkansız bir nefret ve melanet virüsüne yakalanmıştır. Gerçekler örtülemeyecek kadar meydandadır.

Kırmızı bültenle aranan bir katilin müttefik bir ülke tarafından takdir ve taltif edilmesi ayıptır, hukuk dışılıktır, namertliktir.

ABD Başkanı’nın Türk milletinin onuruyla oynama teşebbüsü tarifi ve tamiri olmayan bir alçalma ve kepazelik halidir.

CHP’ye kuryelik suçlaması

Bahçeli’nin eleştirilerinin hedefinden uzun bir süredir sert ifadelerle eleştirdiği CHP’de vardı.

Üstelik CHP Genel Başkanı’nın Trump’ın zelil mektubunu grup toplantısında okuması, Barış Pınarı Harekatı’na içi yana yana destek açıklaması ne vatan sevgisiyle, ne de sorumlu ve sağduyulu siyaset anlayışıyla kesinlikle bağdaşmayacaktır.

Kılıçdaroğlu, Trump’ın Türkiye’deki derin gırtlağı, emperyalizmin densiz ve defolu tercümanı olduğunu küstah ve köhne ifadelerle ibra etmiştir.

CHP, Barış Pınarı Harekatı’na karşı tesis ve temin edilmiş çok aktörlü kara propagandaya resmen payandalık ve kuryelik yapmıştır.

Kaldı ki Türk düşmanlarına ikmal sağlamış, terör örgütleriyle dolambaçlı yollardan selamlaşmış, kuytu köşelerden paslaşmıştır.

HDP ve İyi Parti’yi de unutmadı

Bahçeli’nin açıklamasında HDP ve İyi Parti’ye yönelik eleştiriler de vardı

Yaşananlar gerçekten de hazindir, sarsıcıdır, Türk milletine hakarettir.

Türkiye’ye karşı oluşturulmuş fitne, nifak ve tezvirat kafilesine gönüllü şekilde iştirak eden CHP’nin, yine Barış Pınarı Harekatı’nı karalayan terör sevici HDP’nin; amalı, fakatlı, kuşkulu cümlelerle eften püften destek veren İP’in maskeleri tümüyle düşmüştür.

Yazar Aslı Erdoğan’ın sözlerine de tepki

Bahçeli’nin açıklamalarında bir Belçika gazetesine verdiği röportajda Türkiye’de çocuklara okula başladıkları andan itibaren Kürt düşmanlığının öğretildiğini iddia eden yazar Aslı Erdoğan da vardı:

Terörle mücadelemizi Kürtlere yönelik saldırı ve savaş olarak takdim ve tasvir edenler eğer şereflerini kaybetmedilerse akıllarından ve ahlaklarından mahrum olmuş kötürüm ve kötü niyetlilerdir.

Türklere okula başlar başlamaz Kürtlerden nefret edilmesi öğretiliyor diyenler insanlık müsveddeleri, düşman hafiyeleridir.

DAHA FAZLA HABER OKU