13 yaşındaki Suriyeli çocuğu kaçırıp günlerce tecavüz ettiği ileri sürülen şahıs gözaltına alındı

Babasına ait evde kiracı olarak oturan Suriyeli ailenin 13 yaşındaki kızıyla evlenmek isteyen C.Ç.'nin, isteği reddedilince küçük kızı kaçırdığı ve aileyi de "Sizi sınır dışı ettiririm" diyerek tehdit ettiği ileri sürüldü

Fotoğraf: Pixabay

35 yaşındaki C.Ç., İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde 13 yaşındaki Suriyeli çocuğu kaçırıp tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. 

Geçen Kurban Bayramı'nda 13 yaşındaki V.'yi tehdit ederek kaçırdığı ileri sürülen C.Ç.'nin gözaltına alınmasıyla ilgili Independent Türkçe'ye bilgi veren Suriyeli ailenin avukatı Muhammed Celil İmamoğulları, olayın gelişimini anlattı.

"Evlenmek istedi"

C.Ç.'nin babasına ait evde kiracı olarak oturan Suriyeli aileye giderek 13 yaşındaki V. ile evlenmek istediğini ancak V.'nin babasının "Benim kızım daha çocuk" diyerek isteği geri çevirdiğini söyleyen avukat İmamoğulları, C.Ç.'nin Kurban Bayramı'nda Suriyeli ailenin evine tekrar gittiğini belirtti.

"İstanbul'dan Sinop'a götürdü"

13 yaşındaki V.'nin evde yalnız olduğu anda kapıyı çalan C.Ç.'nin, V.'yi ailesine zarar vermekle ve sınır dışı ettirmekle tehdit ettiğini söyleyen İmamoğulları, C.Ç.'nin V.'yi arabaya bindirip bir akrabasının evine götürdüğünü ve ilk istismarı orada gerçekleştirdiğini de söyledi.

Avukatın açıklamasına göre istismarın ardından V.'yi memleketi Sinop'a götüren C.Ç., Suriyeli çocuğu orada 15 gün boyunca alıkoydu. 

İstismarın Sinop'ta da sürdüğünü anlatan ailenin avukatı, C.Ç. tarafından V.'nin ailesinin aranarak tehdit edildiğini anlattı:

C.Ç., annesi ve babası, V.'nin ailesini arayıp, 'Sessiz kalacaksınız. Olayı kimse duyarsa sizi sınırdışı ettiririz. Bizim arkamız sağlam. Akrabalarımız polis.' diyerek tehdit etmişler. 


Pedagog eşliğinde ifadesi alınacak

C.Ç.'nin annesi ve babasından da şikayetçi olacaklarını belirten avukat, olayın, V.'nin annesinin İstanbul Ensarları Derneği'nde görevli, Suriyeli bir şahsa anlatmasıyla ortaya çıktığını söyledi.

İmamoğulları, 13 yaşındaki V.'nin pedagog eşliğinde bugün ifadesinin alınacağını ve doktor muayenesine sokulacağını da belirtti.

 

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU