Sami Yusuf yeni albümünün adını 'Ekstazi' koydu

İngiliz sanatçıya göre 'Ekstazi' ismi çok dikkat çekiyor. Bu ismi seçme nedeni ise insanların müziğini dinleyerek manevi bir deneyim yaşaması

Fotoğraf: AA

Dubai'de The National dergisine özel röportaj veren İngiliz şarkıcı ve besteci Sami Yusuf, Fas'ın Meknes kentinde yeni albümünün kayıt çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

Albümüne neden 'ekstazi' ismini verdiği yönündeki soruya şöyle yanıt verdi;
 

''Bu adı kasten seçtik çünkü ecstasy ilginç bir çağrışım yapıyor. İnsanlar bunun uyuşturucu olduğunu düşünüyor, ancak aslında ecstasy, insanların manevi bir deneyimden geçerken elde ettiği veya ulaştığı bir durumdur''


Sami Yusuf'un albümde usta sanatçı Alim Qasimov ile çalıştığı belirtildi. İngiliz şarkıcı ve besteci Azerbaycan'ın ulusal hazinesi olarak nitelendirdiği Kaviya ustalarıyla çalışmanın heyecan verici olduğunu ifade etti.

Daha önce altı şarkılık EP Sami albümünü çıkaran Yusuf, Londra'da çocukluğundan büyüklüğüne kadar keşfettiği sesleri kendine has tarzıyla şarkılarına aktarıyor.

Röportajda sürekli Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret ettiğini söyleyen Yusuf, ''Buhayra kordonu benim için çok özel bir yere sahip'' ifadelerini kullandı.

 

 

Sosyal medya kullanıcıları heyecanlı

Sami Yusuf'un yeni albüm açıklaması hayranları tarafından heyacanla karşılandı. Sosyal medya kullanıcıları 'Ekstazi' adlı albümün çıkması için sabırsızlandıklarını belirtti.

DAHA FAZLA HABER OKU