New York’ta iki Türk’e ödül: Biri pizzacı, biri beslenme uzmanı

Başarılı göçmenlere yönelik olan “Beacon Awards” ödülü Ellis Island Honors Society ve Amerikan Göçmen Cemiyeti tarafından bu yıl ilk kez düzenlendi

Gecenin sunuculuğunu ABD’de yaşayan Türk cerrah Dr. Mehmet Öz yaptı / Fraf: Forum USA

Ellis Island Honors Society ve Amerikan Göçmen Cemiyeti tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen, ”Beacon Awards” töreninde başarılı göçmenlere ödül verildi.  Gecenin sunuculuğunu ABD’de yaşayan Türk cerrah Dr. Mehmet Öz’ün yaptığı gecede iki Türk’te "Başarılı Göçmen Ödülü" layık görüldü. 

Mehmet Öz kendi kızına ödül verdi

Mehmet Öz’ün verdiği ödüllerden biri kızı Daphne Öz’ün oldu. Beslenme uzmanı olan kalp cerrahı Mehmet Öz’ün kızı, şef ve yemek kitapları yazarı. Ödüllerden diğeri ise New York’ta 7 şubesi bulunan ünlülerin ziyaret ettiği Champion Pizza’nın sahibi Hakkı Akdeniz’in oldu.
Öz ve Akdeniz, Amerika Birleşik Devletleri’nde başarılı olmuş ve topluma özellikle de diğer göçmenlere yaptıkları yardımlardan ötürü onurlandırılan 24 kişinin arasında yer aldı. 

Bu sene ilk kez verilen ödül geleneksel hale gelip ABD’deki başarılı göçmenlere verilerek toplumsal duyarlılık kazandırmayı amaçlıyor.

Ödülü veren Amerikan Göçmen Cemiyeti Başkanı Murat Köprülü, ilk kez düzenlenen bu törenin çok önemli bir girişim olduğunu söyledi.

DAHA FAZLA HABER OKU