Hüseyin Sözlü: Rüşvet dağıtmadan seçime giden yegane belediye başkanıyım

“Yeni imar alanı ve yeni kooperatifler açmadım”

Hüseyin Sözlü

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü, Adana’da eğitim veren 60 sürücü kursu hocası ve temsilcileri ile bir araya geldi. 

Başkan Sözlü, burada yaptığı konuşmada beş yıllık hizmeti süresince Adana'da görünür hizmetler sunduklarını söyledi.

Sözlü, Adana’da fiziki rehabilite çalışmalarını tamamladıklarını ve kentin gelecek yüz yılını kurtaran planlamayı haritaya işlediklerini de belirtti. 

Başkan Sözlü, Adana’da yeni imar alanı açmadıklarını ve bir metrekare dahi tarım alanını, konut alanına çevirmediklerini ifade etti.

Sözlü konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Hem yeni imar alanından hem de kentsel dönüşümden bir arada bahsedemezsiniz. Yeni imar yoğunlukları vermeden, yeni kooperatifler açmadan, rüşvet dağıtmadan seçime giden yegane belediye başkanıyım. Ceyhan’da 15 yıl önce 60 dolmuş kooperatifi vardı, 15 yıl sonunda yine 60 olarak kaldı. Adana’da da bu böyle olacak. Adana’da turizm olsun diyerek kentte gelecek hayali kuranlar önce bunun alt yapısını hazırlamalı. Adana için hiç yuvarlak laflar etmedim. Alt yapıyı hazırladık, planlara haritalara işledik. İkinci beş yılımızda gözle görülür hale gelecektir tüm bu şehir planlamamız. Cumhurbaşkanımız dikey yapılaşmaya karşı çıkıyor. Burada dikey yapılaşmadan kastı yapı yoğunluğudur. Adana’da bu yapılaşma yoğunluğuna tamamen karşıyız."

DAHA FAZLA HABER OKU