Game of Thrones spinoff'undan ilk kare: Çekimler başladı

İlk sezon 6 bölümden oluşacak

Peter Claffey oyunculuğa başlamadan önce İrlanda 20 yaş altı ulusal takımına kadar yükselen bir rugby oyuncusuydu (HBO)

Game of Thrones hayranlarının heyecanla beklediği haber nihayet geldi. 

İzlenme rekorları kıran HBO efsanesinin spinoff dizisi A Knight of the Seven Kingdoms'ın prodüksiyonu, İrlanda'nın Belfast kentinde başladı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Serinin diğer prequel'i (orijinal yapımdaki olayların öncesini anlatan dizi ya da film) House of the Dragon'un ilk iki sezonu, Londra dışında çekilmişti.

Game of Thrones'la aynı evrende geçen yeni dizinin oyuncu kadrosuna True Detective: Night Country'den Finn Bennett, The Crown'dan Bertie Carvel, Tiny Beautiful Things'den Tanzyn Crawford, Sex Education'dan Daniel Ings ve Fargo'dan Sam Spruell olmak üzere 5 isim katıldı.

Diziden ilk resmi kare de paylaşıldı. Fotoğrafta İrlandalı aktör Peter Claffey'nin dizide canlandırdığı Sör Duncan the Tall görülüyor.
 


A Knight of the Seven Kingdoms'ın ilk sezonu 6 bölümden oluşacak. Bunlardan üçünün yönetmen koltuğunda Sarah Adina Smith oturacak. 

Projede yönetici yapımcı olarak da görev yapan Owen Harris ise diğer üç bölümü yönetecek. Owen, Black Mirror'ın en sevilen bölümlerinden biri olan San Junipero'yu yöneterek En İyi Televizyon Filmi dalında Emmy kazanmıştı.

Game of Thrones'daki olaylardan 100 yıl önce geçiyor

George R. R. Martin'in Gezgin Şövalye (The Hedge Knight) adlı romanından uyarlanan A Knight of the Seven Kingdoms'ın ilk sezonu, Game of Thrones'daki olaylardan yaklaşık 100 yıl önce ve House of the Dragondaki olaylardan 100 yıl sonra geçecek. 

Dizi, şövalye Sör Duncan the Tall ve Dexter Sol Ansell tarafından canlandırılan genç yaveri Egg'in maceralarını konu alacak.


Independent Türkçe, Variety, Hollywood Reporter

DAHA FAZLA HABER OKU