Nicolas Cage'den yeni film: "Son 10 yılın en korkuncu"

"Beklediğimiz saf korku deneyimi"

Nicolas Cage, FBI'ın peşine düştüğü yakalanması zor seri katil Longlegs rolünde (Neon)

Usta aktör Nicolas Cage'in yeni korku filmi Longlegs, ABD'de gelecek ay vizyona girecek. Suç, gerilim ve korku türlerini harmanlayan filme gelen ilk yorumlar tek kelimeyle harika. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Longlegs, 9 sinema yazarının incelemesine göre, eleştiri derleme sitesi Rotten Tomatoes'da 100 üzerinden 100 tam puan almayı başardı.

Film henüz sinemaseverlerin beğenisine sunulmadı. Ancak sinema yazarları, düzenlenen basın gösterimleriyle korku filmini izleme fırsatı buldu. 

Eleştirmenler, Oz Perkins'in hem senaryosunu kaleme aldığı hem de yönetmen koltuğunda oturduğu filme övgüler yağdırıyor.

60 yaşındaki Cage'e başrollerde Maika Monroe, Blair Underwood, Alicia Witt, Michelle Choi-Lee ve Dakota Daulby eşlik ediyor.

"Bittikten sonra karın boşluğunuzda kalıyor"

Inverse'ten Matt Donato, "Longlegs, Perkins'in alametifarikası olan estetiğini en üst seviyeye çıkarıyor" diyerek ekledi: 

Bittikten sonra da düşüncelerinizde, derinizin altında ve karın boşluğunuzda kalıyor.

Bloody Disgusting'den Meagan Navarro ise şöyle yazdı: 

Longlegs içinize işliyor ve orada kalıyor, sizi kötülüğün tiksindirici, rahatsız edici doğasına iyice daldırıyor.

Flickering Myth'ten EJ Moreno, Longlegs'i "Beklediğimiz saf korku deneyimi" diye tanımlarken, diğerleri onu sadece yılın değil son 10 yılın en iyi korku filmi diye taçlandırdı.
 


Moreno da bu fikre katılarak "Kolaylıkla 10 yılın en korkunç filmi" diye yazdı.

Nicolas Cage'in kaçık bir seri katili canlandırdığı Longlegs'de Peşimdeki Şeytan'la (It Follows) tanınan 31 yaşındaki Monroe, ilk görevinde çözülmemiş bir cinayet davasına atanan genç FBI çalışanı Lee Harker rolünde.

Longlegs 12 Temmuz'da ABD'de vizyona girecek. Filmin Birleşik Krallık ve Türkiye'deki gösterim tarihiyse henüz belli değil. 


Independent Türkçe, Total Film, Rotten Tomatoes

DAHA FAZLA HABER OKU