CHP'li Aytekin'den "İki iri kıyıma cevaptır" notuyla açıklama: Foseptiğinizden gelen kokular, MHP'yi kriminal vaka odağına çevirdi

"Cumhuriyet Halk Partisi'ni ve Genel Başkanını tehdit etmek sizin haddinize değildir. Uğraşmaya kalkmayın altında kalırsınız"

Fotoğraf: X

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin, Genel Başkan Özgür Özel'e yönelik sert ifadeler kullanan MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter'e tepki gösterdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ensar Aytekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

İki iri kıyıma cevaptır!!!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin tarihi Türkiye'nin siyasal tarihiyle bütünleşiktir.

Kurucumuz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün mirası bugün partili gençlerle temsil edilmektedir. Ve Genel Başkanımız Özgür Özel'in oturduğu koltuk da Mustafa Kemal Atatürk'ün Genel Başkan olarak oturduğu koltuktur. Dolayısıyla koltuk milliyetçilerini uyarıyoruz: Konuşurken dikkat edin. Kendi foseptiğinizden gelen kokular, dava partisi diye bilinen MHP'yi bir kriminal vaka odağına çevirmiş, halis duyguyla düşüncesini taşıyan ülkücüleri zan altında bırakmıştır. Bu sözde tehditleri bize sıralayanlar, evladı gördükleri Sinan Ateş'e neler yapmazlar?

1980 öncesinde memleketin gençlerini vurmak için pusu kuran anlayışın bugünkü temsilcisi koltuk milliyetçisi bu iki iri kıyım vampir kılıklıya söylüyoruz:
Cumhuriyet Halk Partisi'ni ve Genel Başkanını tehdit etmek sizin haddinize değildir. Uğraşmaya kalkmayın altında kalırsınız.

Gidin Sinan Ateş'e sahip çıkmaya cesaret edemeyen güvercinci başı arkadaşınızla az ötede oynayın.

Kamuoyuna saygıyla...

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU