Merakla beklenen Marvel filmine yönetmen dayanmıyor: İkinci de gitti

2000'lerdeki üçlemeyle meşhur olmuştu

2004 yapımı Blade: Trinity'de başroldeki Wesley Snipes'a Ryan Reynolds ve Jessica Biel eşlik etmişti (New Line Cinema)

Blade, yönetmen koltuğunu emanet etmek için bir kez daha yetenek arayışında. Yönetmen Yann Demange, uzun süredir üzerinde çalıştığı projeden ayrıldı.

Hollywood Reporter, ayrılığın dostane olduğunu ve haftalar önce gerçekleştiği belirtiyor. Demange, projeden ayrılan ikinci yönetmen. 

Başrolde iki Oscarlı aktör var

Marvel Studios'un patronu Kevin Feige, 2019'da San Diego Comic-Con'da kalabalığı şaşırtarak Oscar ödüllü aktör Mahershala Ali'nin Blade'de rol alacağını duyurmuştu. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ali projede başrol oynayacak isim olarak kalmaya devam ediyor ve stüdyo filmi aceleye getirmek istemiyor. 

50 yaşındaki Ali, bir Blade filminde başrol oynayan ikinci aktör olacka. Wesley Snipes, 2000'li yıllardaki Bıçağın İki Yüzü (Blade) üçlemesinde rol almıştı.

Blade, 2022 sonbaharında prodüksiyona girmeye hazırlanırken, 2020 yapımı Mughal Mowgli'yle (Mogul Mowgli) tanınan yönetmen Bassam Tariq yaratıcı farklılıklar nedeniyle filmden ayrılmıştı.

Henüz yapım aşamasına geçilemedi.

5 senarist eskitti

Marvel için Fantastik Dörtlü'yü (The Fantastic Four) kaleme alan senarist 39 yaşındaki Amerikalı Eric Pearson, projenin son taslağı üzerinde çalışıyor.

Daha önce Michael Green, Stacy Osei-Kuffour, Michael Starrbury, Beau DeMayo ve Nic Pizzolatto'nun da aralarında bulunduğu en az 5 yazar, filmin senaryosunu üstlenmişti.

Vizyon tarihi ertelenebilir

Marvel, Blade'in 7 Kasım 2025'te gösterime girmesini planlıyordu. Ancak stüdyo resmi olarak değiştirmemiş olsa da projenin bu tarihe yetişecek şekilde prodüksiyona başlaması giderek daha zor görünüyor.


Independent Türkçe, Hollywood Reporter, Variety

DAHA FAZLA HABER OKU