AK Parti Sözcüsü Çelik: Genel Başkanımız bu tablonun kalıcı kazanımlara dönüşmesi gerektiğini düşünüyor

Çelik, “CHP istediği zaman Sayın Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek ile görüşebilir” dedi

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Merkezi’ne gerçekleştirdiği ziyaret sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik zirveye dair açıklamalarda bulundu.

“Bugün gerçekleşen iade-i ziyaretle birlikte siyaset hayatında bu tablonun ortaya çıkması memnuniyet verici. Sayın Genel Başkanımız bu tablonun kalıcı kazanımlara dönüşmesi gerektiğini düşünüyor” diyen Çelik özetle şu ifadeleri kullandı:

Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye'nin darbe anayasasından kurtulabilmesi için atılması gereken adımların en geniş siyasi uzlaşma gereksinimle uzlaşması gerektiğini belirtmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Türkiye'nin gelecek nesillere borcu olan yeni anayasaya kavuşma sürecini Türkiye'nin geleceğini gözeten bir sorumluluk ve perspektifle olması gerektiğini belirtmiştir.

 Siyasi meseleler iç ve dış politika meseleleri dahil bir ortak siyaset geliştirilmesi konusunda Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımızın hassasiyeti söz konusudur. Cumhurbaşkanımız diyalog zeminin güçlendirilmesini arzuluyor. Diyalog ortamının sürmesi toplumda olumlu karşılanıyor.

Tabii ki görüşmede ekonomiye ilişkin konular da konuşuldu. CHP istediği zaman Sayın Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek ile görüşebilir. Cumhurbaşkanımız OVP ve 12. Kalkınma Planı ile elde edilen kazanımların korunacağını ifade etti.

Görüşmede kayyum mesajı

Kayyum ataması konusundaki tutumuz nettir. Hangi partiden olursa olsun millete destek veren her belediye başkanına destek vereceğiz. İktidar olarak buna destek verme tutumumuz açıktır. Ancak yetkiyi terör örgütüne destek verme tarafında kullanıyorsa buna kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Kayyum atanan yerler olduğu gibi atanmayan yerlerde oldu. Her mesele kendi içinde değerlendirilmektedir. Milletten aldığı desteği millet için kullanıyorsa bu konuda herhangi bir sorun yoktur. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımız tüm siyasi partilerin hassasiyet göstermesi gerektiğini belirtti. Bu görüşmede bu mesajları gündeme getirmişlerdir.

Sayın Özel ve Cumhuriyet Halk Partisi destekçilerine teşekkür ediyoruz.

Çelik, “Sayın Özel bir talepte bulundu mu?” sorusuna, “Bizim nezaket gösterip Sayın Özel’in taleplerini CHP’li kurmaylara bırakmamız daha doğru olur. Bunun CHP Genel Merkezi tarafından açıklanması daha doğru olur” yanıtını verdi.

"3. görüşme olacak mı?" sorusuna ise Çelik, "İhtiyaç olursa tekrar yapılır" cevabını verdi.

Erdoğan Ayşe Ateş ile görüşüyor

Ömer Çelik öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüştüğünü belirtti. Çelik, görüşmenin 30 dakika önce başladığını belirtti.

 

Independet Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU