Billie Eilish "çılgın ghosting" deneyimini anlattı

"Telefonda 'Adresim şurası, öğleden sonra 3'te gel' dedim ve bir daha ondan haber alamadım"

Henüz 14 yaşındayken Ocean Eyes adlı teklisini dinleyicilere sunan Eilish, o dönemden beri yıldızını parlatıyor (AP)

Son yıllarda Türkiye'de de kullanılan popüler ifadelerden biri "ghosting" oldu. İngilizce'de "hayalet" anlamına gelen "ghost" kelimesinden türetilen bu fiil, herhangi biriyle ilişkiyi uyarı yapmadan veya gerekçe belirtmeden, ortadan kaybolarak kesme ve sonrasında iletişim taleplerini görmezden gelme anlamında kullanılıyor. 

Görünen o ki, dünyanın sayılı pop yıldızlarından biri sayılmak da ghosting'den muzdarip olmaya engel değil. 

Lily Allen ve Miquita Oliver'ın BBC için hazırladığı Miss Me? adlı podcast'e konuşan Billie Eilish konuyla ilgili deneyimini anlattı.

Dün yayımlanan programda 22 yaşındaki Amerikalı şarkıcı, geçen yılın aralık ayında "çılgın" bir ghosting yaşadığını söyledi:

Kesinlikle ghost'landım. Gerçekten inanılmaz. Bugüne kadar bana hâlâ mesaj atmış değil. 'Öldün mü? Gerçekten öldün mü?' diye düşündüm. Yıllardır tanıdığım biriydi. Plan yapmıştık. Telefonda 'Adresim şurası, öğleden sonra 3'te gel' dedim ve bir daha ondan haber alamadım. Asla. İnanmadım.

Eilish, bahsettiği kişinin sonrasında bir başkasıyla flört ettiğini görünce durumu anladığını ifade etse de şaşkınlığını gizleyemedi:

İnsanların hâlâ bunu yaptığını bilmiyordum. Gerçekten bilmiyordum.

Eilish, dünya çapında tanınan bir yıldız olmanın kendisini yalnızlaştırdığını söyledi:

Ünlü olunca tüm arkadaşlarımı kaybettim. Bir anda meşhur oldum ve kimseyle ilişki kuramıyordum. Gerçekten çok zordu.

En iyi arkadaşı Zoe dışında çevresinde kim varsa kendisi için çalıştığını bir doğumgününde anladığını bildirdi:

20. yaş günümdü ve bulunduğum odaya bakıp yalnızca benim için çalışan kişileri gördüm ve hepsinin yaşı benden 15 ya da daha fazla yıl fazlaydı.

O çalışanlardan birinin aniden işten ayrılıp kendisiyle konuşmayı reddettiğini anlatırken "Başıma gelen en kötü şeydi. Bu olay sayesinde 'Oh, bir dakika, bu yalnızca bir iş. Eğer ayrılırlarsa beni bir daha göremezler' diye düşündüm" ifadesini kullandı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Eilish bu olay ve terk edilme korkuları yüzünden çalıştığı kişilerle arkadaşlık kurmayı bıraktığını da sözlerine ekledi. 

Geçen yıl eski arkadaşlarıyla tekrar bir araya gelerek çevresini genişlettiğini anlatan yıldız, "Artık çok sayıda arkadaşım var. Bir tayfam var. Gerçekten bunun için ağlayabilirim. Başıma gelen en güzel şey" dedi. 

Abisi Finneas O'Connell'la birlikte Barbie için hazırladıkları What Was I Made For? parçasıyla önceki aylarda Oscar kazanan şarkıcı, mayısta da Hit Me Hard and Soft adlı üçüncü albümünü piyasaya sürdü. 

 

Independent Türkçe, BBC, Huffington Post

DAHA FAZLA HABER OKU