Anthony Hopkins, yıldız aktrisin hayat değiştiren tavsiyesini paylaştı

Hopkins, Hollywood yıldızıyla birlikte Kış Aslanı'nda rol aldığında "kibirli" olduğunu söyledi

Arşiv (Sony Pictures Classics)

Kuzuların Sessizliği'nin (Silence of the Lambs) oyuncusu Anthony Hopkins, Hollywood yıldızı Katharine Hepburn'ün bir zamanlar kendisine verdiği, hayat değiştiren tavsiyeyi paylaştı.

Oyunculuk kariyerine 1960'ta başlayan 86 yaşındaki aktör, performansıyla iki Oscar, dört Bafta ödülü, iki Primetime Emmy ve bir Laurence Olivier ödülü de dahil olmak üzere çeşitli payeler kazandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yakında vizyona girecek Freud'un Son Seansı (Freud's Last Session) filminde başrolü oynayan Günden Kalanlar (The Remains of the Day) yıldızı, aldığı kritik tavsiyeyi paylaşarak bunun film endüstrisinde hayatta kalmasını sağladığını söyledi.

Kariyerinin başlarında "kibirli" olduğunu itiraf etse de bu durum, 1968'de Oscar ödüllü tarihi drama Kış Aslanı'nda (The Lion in the Winter) Hepburn'le birlikte rol almasının ardından değişmiş. Hopkins, Aslan Yürekli Richard'ı canlandırırken Hepburn onun annesini oynamıştı: Kral II. Henry'yle arası bozulmuş kraliçe ve Akitanya Düşesi Eleanor.

Aktör, The Times'a verdiği röportajda "Gençken hırslı ve kibirliydim" dedi.

Sonra şöyle düşündüğünüz bir noktaya geliyorsunuz: 'Sakin ol. Önemli değil.' Bunu bana Katharine Hepburn söyledi. 'Unutma, bu sadece patlamış mısır' demişti.

Hopkins, artık işi çok ciddiye almamayı sağladığını da sözlerine ekledi.

Oyunculuğu hiç ciddiye almamaya çalışıyorum. Bu benim yaptığım bir iş. Yoğunlaşamıyorum ama çok çalışıyorum.

'Çok' bile diyemiyorum. Ama doğru olanı yapmak için etraflıca çalışıyorum. Filmleri reddetmiyorum. Yapamayacağımı Tanrı biliyor, bana bir hayat verdi ama kolay olduğu için filmden zevk alıyorum.

Galler'in Port Talbot kasabasındaki bir fırıncıyla bir pub'ın sahibesinin oğlu olmaktan 1957'de üniversite bitirmeye ve 10 yıl sonra Peter O'Toole ve Hepburn'le birlikte oyunculuk yapmaya uzanan yolculuğuna bakan Hopkins, yaşadığı hayata hayranlık duyduğunu söyledi.

Bunun nasıl olduğunu bilmiyorum. Hiçbir fikrim yok. Bunların hiçbirini anlayamıyorum ve bu nedenle hiçbiri için övgü alamam. Beni bu işe iten, içimdeki güç neydi? Bilmiyorum ama 'Tamam, emniyet kemerini bağla' diyen bir ses vardı. Ve en olağanüstü hayatı yaşadım.

Hannibal'ın yıldızı aralık ayında alkolizmle mücadele edenler için bir umut mesajı paylaşarak 48 yıldır ayık olmasını kutlamıştı.

Akşamdan kalma olursan beni hatırla. Artık ben öyle olmuyorum çünkü 48 yıl önce bugün bıraktım. Bunun için yardım aldım ve hayatım değişti.

Orada eğlenmenize imrenmiyorum ama yardıma ihtiyacınız varsa, bunun da bir zamanı var. Hayat anda yaşanıyor. Onu kovala. 

Freud'un Son Oturumu, Birleşik Krallık'ta 14 Haziran Cuma vizyona girecek.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Eren Umurbilir

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU