Bakırhan, seçimlerin yenileneceği Hilvan'da konuştu: Hile yapanlar dersini alacak

"ezaevlerini Kürtlerle doldurdunuz, Kürt konser veremiyor, dilini kullanamıyor. Kürdün olduğu her yere operasyon yapıyorsunuz savaş çığırtkanlığı yapıyorsunuz"

Ekran alıntısı: X

Seçimlerin yenileneceği 2 Haziran'da yenileneceği Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesindeki açık hava toplantısında konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan; "Hile yapanlara sandıkta iyi bir ders vereceğiz" dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

“Emin olun rahat olun Hilvan halkı 2 Haziran’da kendisinden çalınan belediyeyi tekrar güçlü bir şekilde alacaktır” diyen Bakırhan sözlerini şöyle sürdürdü:

Sanki yıllardır Hilvan’da iyi bir hizmet yürütmemişler gibi reklamları da gerçek belediyecilik. Sizin gerçek belediyeciliğiniz yolsuzluktur, usulsüzlüktür, adaletsizliktir. Sizin gerçek belediyecilik dediğiniz belediyelerde rantçılığın alası yapılıyor, hırsızlığın, yolsuzluğun alası yapılıyor. Sizin gerçek belediye dediğiniz yerlerde yol yok, kaldırım yok, su yok, hizmet yok. Bizim kayyımlardan aldığımız belediyeler 100 yıl dahi ödesek kapanmayacak bir borç batağına batırılmış. Bizim onlardan aldığımız belediyeler ne kadın ve ne hizmet var ne yoksul emekçi halk var. Hile yapanlar sandıkta iyi bir ders vereceğiz. Seçimlerin yenilenmesi zaten haksızlık.

Bunlara adalet kalkınma diyorlar ama yalan ve haramın dışında bir şey bilmiyorlar. İŞ-KUR AKP’nin ilçe binası haline getirmişler İŞKUR bir partinin değil devletin kurumudur. Demek ki İŞ-KUR sizin emrinizdedir. İŞKUR aracılığıyla işe alacağız dediğiniz insanları işe alacaksınız girişini yapacaksınız 3 gün sonra kapının önüne koyacaksınız. Öyle mi değil mi? Bugüne kadar AKP verdiği hangi sözü yerine getirmiştir. İktidar geldiklerinde ne demişlerdi ‘adaletli davranacağız demişlerdi’ 22 yıldır Türkiye’nin Kürt illerinin yaşadığı kadar büyük bir adaletsizliği acaba Cumhuriyet tarihinde bu topraklarda yapıldı mı?

DEM gelirse huzur kaçacak diyorlar. Yalancılar bu ülkenin huzurunu siz kaçırdınız siz. Cezaevlerini Kürtlerle doldurdunuz, Kürt konser veremiyor, dilini kullanamıyor. Kürdün olduğu her yere operasyon yapıyorsunuz savaş çığırtkanlığı yapıyorsunuz. Kürt neredeyse onu düşman görüyorsunuz. Sizler bu ülkenin en büyük huzursuzluk kaynağısınız. Akşama kadar kürsüde elinizde mikrofon Kürtlere parmak sallıyorsunuz. Emin olun sizin kadar huzursuzluk yaratan sizin kadar bu halkları rahatsız eden sizin kadar Türkiye halkının bıktığı başka bir parti yoktur. Biz huzurun adaletin insanca yaşamın teminatıyız. Bizim belediyelerimizde huzur var. Bizim belediyelerimizde adalet var. Emin olun arkadaşlarımız 2 Haziranda seçildiklerinde oy vermiş vermemiş diye ayrım yapmayacak. Belediyenin kapısını Hilvan’da yaşayan herkese açık olacak. Kim hizmet istiyorsa kimin hizmete ihtiyacı varsa önceliği ona verecek. Belediye eşbaşkalarımız burada, bir eksikliklerini görürseniz 24 saat vekillerimiz bizlerin telefonlarımız açıktır. Emin olun zerreyi mıskal kadar bir haksızlık hukuksuzluk gördüğümüz zaman en başta biz onların yakasına yapışırız. Ama Hilvan belediyesinin yaptığı bütün hukuksuzluklara yolsuzluklara göz yuman bir iktidarla karşı karşıyayız.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU