Seinfeld'in yıldızı, kariyerine mal olan çıkışıyla ilgili konuştu

"Öfke son derece büyük bir güçtür"

Michael Richards, Seinfeld'deki performansıyla üç Emmy kazanmıştı (NBC)

Seinfeld'in yıldızı Michael Richards, 2006'daki ırkçı açıklamalarından sonra yıllarca spot ışıklarından uzak durdu. Meşhur sitcom'da çok sevilen Cosmo Kramer'ı canlandıran Richards, uzun bir aradan sonra hem kendi hayatı hem de o kötü şöhretli gece hakkında konuştu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Richards, 2006'da ABD'nin Los Angeles kentindeki stand-up gösterisi sırasında sözünü kesen bir seyirciye ırkçı hakaretler yağdırmıştı. 

Daha sonra David Letterman'ın sohbet programına konuk olarak sözleri nedeniyle özür diledi. Ancak sular durulmadı ve bu olay 74 yaşındaki komedyenin kariyerini altüst etti.

Yaklaşık 20 yıl sonra Richards, anı kitabı Entrances and Exits'in (Girişler ve Çıkışlar) 4 Haziran'da yayımlanmasından önce People dergisine konuştu. Richards, insanların o geceyi affetmesini ve unutmasını beklemediğini paylaştı.

"Geri dönüş arayışında değilim"

"Bunu sahnede söylediğim anda hemen özür diledim" diyerek ekledi: 

Bir geri dönüş arayışında değilim.

Richards şöyle devam etti: 

Çok öfkelenmiştim, sert ve hızlı bir şekilde ortaya çıktı. Öfke son derece büyük bir güçtür. Ama oldu işte. Ondan kaçmak yerine derinlere daldım ve ondan bir şeyler öğrenmeye çalıştım. Kolay olmadı. Kriz yöneticileri benden hasar kontrolü yapmamı istedi. Ama bana kalırsa hasar benim içimdeydi.

Eski komedyen, tartışmadan sonraki yılları "derin bir analiz" içinde geçirdiğini, "tüm öfkesinin nereden geldiğini anlamaya" çalıştığını ve bunun kısmen kendi güvensizliklerinden kaynaklandığını söyledi.

"Kendim olmakta rahat değildim"

Richards, Seinfeld'deki unutulmaz Cosmo Kramer rolüyle ilgili, "Bir şekilde sanatçı olmanın keyfiyle bağlantı kuramadım" dedi. 

İyi bir karakter oyuncusuydum ama karakter olmakta rahattım, kendim olmakta değil.

Amerikalı oyuncu, "şöhretin" güvensizliğini artırdığını, bunun da birçok fırsatı geri çevirmesine neden olduğunu ve 1989'dan 1998'e kadar süren hit sitcom'daki performansından hiçbir zaman "gerçekten tatmin olmadığını" da sözlerine ekledi.
 

Independent Türkçe, Hollywood Reporter, Variety, People

DAHA FAZLA HABER OKU