Young Sheldon'ın finalinde gözüken yıldız, diziye bambaşka bir anlam kattı

The Big Bang Theory'nin iki yıldızı, oynadıkları dizinin öncesini anlatan yapımın finalinde rol aldı

Jim Parsons, Young Sheldon'ın finalinde gözüktü (Bill Inoshita/Warner Bros)

Big Bang Theory'nin spin-off'u Young Sheldon'ın finalindeki bir kameo, hayranların tüm diziyi nasıl yorumladıklarını değiştirmiş olabilir.

Popüler sitcomun baş karakterlerinden Sheldon Cooper'ı canlandıran Jim Parsons, Big Bang Theory'deki rol arkadaşı Mayim Bialik'le birlikte perşembe günü (16 Mayıs) Young Sheldon'ın dizi finalinde yer aldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Young Sheldon, Parsons'ın karakterinin çocuk yıldız Iain Armitage tarafından canlandırılan daha genç bir versiyonunu konu alıyor.

Ekranda gözükmeyen Parsons, dizinin anlatıcısı olarak görev yapıyor. Ancak Young Sheldon'da yaşanan olayların, aslında Sheldon'ın kaleme aldığı bir anı kitabında geçtiği dizi finalinde ortaya çıkıyor.

İzleyiciler, geriye dönüp bakıldığında bu ifşanın dizinin daha önce gösterdiklerinin çoğuna başka bir anlam kattığını ve hayranların ayırdına vardığı, Big Bang Teorisi'yle ilgili birkaç olay örgüsü boşluğuna muhtemel açıklamalar getirdiğini fark etmekte gecikmedi.

Bir hayran, "@YoungSheldon'ın tamamının Sheldon'ın anılarından oluşması, @bigbangtheory bölümleriyle arasındaki çelişkileri açıklamaya yetecek 'güvenilmez anlatıcı'yı kurmak için akıllıca bir yol" diye yazdı.

Bir diğeriyse şu yorumu yaptı:

Sheldon'ın artık çocukları olduğu için hikayesini anlatması da #YoungSheldon'ın #TBBT'deki hikayelerinden neden farklı olduğunu açıklıyor. Her şeyi yeni bir bağlamda görüyor. Belki de hâlâ tüm seçimleriyle hemfikir değil ama onları anlıyor.

Final bölümünün ikinci yarısında izleyiciler, Sheldon'ın yetişkin halinin yanı sıra eşi Amy (Bialik) ile de arayı kapatıyor. Çiftin iki çocuğu olduğu ve görünüşe göre onların, ebeveynlerinin FeTeMM (fen, teknoloji, mühendislik ve matematiğin kısaltması -çn.) geçmişinden uzaklaşarak hokeye ve oyunculuğa ilgi duyduğu ortaya çıktı.

Dizi sorumlularından Steve Holland, Parsons ve Bialik'in ünlü karakterlerini yeniden canlandırmasını sağlama çabalarını People'a anlatırken "Bence ikisi de heyecanlıydı" dedi: 

Jim bariz bir şekilde gösterinin bir parçası. O bir yönetici yapımcı. Anlatıcı da o oldu. Sanırım Mayim tam olarak 'Ne yapmamı istersen oraya gelip yapacağım' dedi.

Holland, "İkisi de çok yetenekli" diye ekledi:

Sanırım bu karakterlere geri dönme konusunda bazı gerginlikler yaşadıklarını ve ritimlerini bulacaklarından pek emin olmadıklarını söylerlerdi. Onları bu iş sırasında izlerken hiç zorlanmadan yaptıklarını hissettim.

Onları çalışırken, otururken, kurgu sırasında gördüğümüzde ve çekimleri izlerken, her replikte çok fazla akıllı ve ilginç seçimler yaptıklarını görüyoruz. İzlemesi gerçekten keyifliydi.

Young Sheldon, 2017'den 2024'e 7 sezon boyunca ekrana geldi.

 

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Eren Umurbilir

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU