Figen Yüksekdağ: Haklılığımızın bilincine, gücüne ve güvenine sarılıyoruz

Yüksekdağ, “Kimsenin yüzü düşmesin, yüreği kararmasın. Bugüne kadar yıkamadılar, diz çöktüremediler” ifadelerini kullandı

Fotoğraf: AA

Kobani davasında 30 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Kimsenin yüzü düşmesin. Bugüne kadar yıkamadılar, diz çöktüremediler" mesajı gönderdi. Sosyal medya platformu X'ten açıklama yapan Yüksekdağ mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Kobanê Davası’nda rehin tutulduğumuz 8 yıl boyunca halklarımızın, kadınların ve emekçilerin onurunu, özgürlüğünü, adaleti savunduk.

Katliamcı, tecavüzcü IŞİD ordusuna ve onun ipini elinde tutanlara, suç ortaklarına karşı toplumsal vicdana, dayanışmaya, büyük insanlığın vatan ve demokratik cumhuriyet idealine yönelik bir saldırıdır.

Demokratik siyasetin tasfiye operasyonlarına ve halklarımızın ortak yaşamına, geleceğine dönük her hamleyi boşa çıkarmak için direnmeye devam edeceğiz. Haklılığımızın bilincine, gücüne ve güvenine sarılıyoruz. Halklarımızın da bunlara sarılarak özgürlük yolunda kararlılıkla yürüyeceğine inanıyoruz.

Kimsenin yüzü düşmesin, yüreği kararmasın. Bugüne kadar yıkamadılar, diz çöktüremediler. Ağır bedellerle, cefalarla beslenen yolumuzdan asil değerlerine sarıldık. Bu değerlerden nasibini almayanlar tarafından yargı işkencesine, zulmüne maruz bırakıldık. Çıkan ağır ceza kararları Türkiye halklarının birlikte yaşama olanaklarına ortak döndüremediler. Bundan sonra da başaramayacaklar. Direne direne var olduk. Direne direne kazanacağız. Selam ve sevgilerle.

 

Independent Türkçe 

DAHA FAZLA HABER OKU