Baby Reindeer'ın "gerçek Marthası"nı ağırlayacak gece kulübüne istismar eleştirisi

Fiona Harvey 18 Mayıs Cumartesi günü Kasbah Nighclub'a konuk olacak

Fiona Harvey'in Coventry'deki bir gece kulübünde sahneye çıkacağı bildirildi (YouTube)

Birleşik Krallık'ın Coventry kentindeki bir gece kulübü, Baby Reindeer'ın "Gerçek Martha"sının sahneye çıkacağını duyurmasının ardından "kesinlikle aşağılık" olmakla eleştirildi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Fiona Harvey, Piers Morgan'ın YouTube kanalına çıktıktan bir hafta sonra, 18 Mayıs Cumartesi günü Kasbah Gece Kulübü'nde imza dağıtacak ve fotoğraf çektirecek.

Rahatsız edici röportaj sırasında Harvey, komedyen Richard Gadd'ı ısrarla takip ettiğini defalarca reddetmiş, ona 41 bin e-posta ve 100'den fazla mektup gönderdiği iddialarını yalanlamıştı.

7 bölümlük dizinin Netflix'te yayımlanmasından sonraki bir hafta içinde, çevrimiçi dedektifler Harvey'nin, kendisine bir fincan çay ikram eden Gadd'a takıntılı hale gelen Martha karakterinin arkasındaki gerçek ilham kaynağı olduğunu tespit etmişti.

Kulübün Facebook açıklamasında bu olay "dünyaca özel" diye nitelendi: 

Fiona Harvey, nam-ı diğer Baby Reindeer'ın Martha'sı, 18 Mayıs Cumartesi günü şahsen sahneye çıkacak.

İmza dağıtacak, özçekim yapacak ve belki de şanslı bir ren geyiğini perdelerini asması için evine götürecek! Perde asmayı seven bir arkadaşınızı etiketleyin.

The Independent yorum için gece kulübüyle temasa geçti ancak organizatörler şu ana kadar duyurunun bir şaka olup olmadığını açıklamayı reddetti.
 

Baby Reindeer

Harvey, Piers Morgan'a verdiği röportaj sırasında Richard Gadd'ı ısrarla takip ettiğini yalanlamıştı (Piers Morgan/X)


Bununla birlikte, sosyal medya kullanıcıları gece kulübünün ısrarlı takipçi olduğu iddia edilen kişiyi "ağırlama" kararını "pek çok açıdan yanlış" diye niteleyerek kınadı:

Bu iyi değil, bu kadar savunmasız birinden faydalanmayın.

Bir başkasıysa "Umarım bu bir şakadır, onun bir platformu olmamalı" diye yazdı. Bir diğer kullanıcı da şöyle dedi:  

Umarım bu bir şakadır çünkü akıl sağlığı sorunları olduğu açık olan bir kişiyi kâr amacıyla istismar etmek iğrenç, ahlaksız ve etik dışı.

Morgan'la verdiği ve sadece 12 saat içinde yaklaşık 4 milyon kez izlenen röportaj sırasında 58 yaşındaki kadın, komedyenle sadece birkaç kez görüştüğünü ve ona "10'dan az e-posta" gönderdiğini iddia etmişti.

Netflix daha önce dizideki e-postaların Gadd'ın ısrarlı takipçisinden aldığı gerçek e-postalar olduğunu öne sürmüştü.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Çağatay Koparal

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU