Sydney Sweeney müstehcen yorumları ustalıkla yanıtladı

Euphoria ve Madame Web'in yıldızı, vücudu hakkında internette dönen söylemlere cevap verdi

(AFP)

Sydney Sweeney, kısa süre önce yaptığı sosyal medya paylaşımının ardından fiziksel görünümüyle ilgili gelen eleştirilere ateş püskürdü. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Euphoria'nın yıldızı, ünlü olduğu süre boyunca fiziğiyle ilgili yorum ve sorularla karşılaştı. Sweeney, geçen günlerde "güzel olmadığını" ve "rol yapamadığını" iddia eden yapımcıya sert bir yanıt vermişti.

Instagram'da yeni bir paylaşım yapan 26 yaşındaki Sweeney, sweatshirt'ünün üzerindeki mesajla görünüşü hakkındaki söylemlere karşı duygularını açıkça ortaya koydu.

Fotoğrafların birkaçında Senden Başka (Anyone But You) oyuncusu, üzerinde ip atlayan bir kız çiziminin yer aldığı gri bir sweatshirt giyiyor. Sweatshirt'ün üzerindeyse şöyle yazıyor:

Harika göğüslere sahip olduğum için özür dilerim.

"Keyifli zamanlar ve bikini izleri" açıklamasıyla paylaştığı fotoğraf seçkisinin başka bir görselinde Sweeney, arkadaşları ve sevdikleriyle eğlenirken görülüyor.

Önceki haftalarda Sweeney, ABD'nin New York eyaletindeki Pleasantville'de düzenlenen etkinlikte görünüşünü ve oyunculuk yeteneğini eleştiren tecrübeli Hollywood yapımcısı Carol Baum tarafından yerden yere vurulmuştu. 

Bu eleştirilere yanıt olarak Arınma (Immaculate) oyuncusu, eğlence haberleri platformu Variety'ye yaptığı açıklamada şöyle demişti:

Uzmanlığını ve deneyimini paylaşacak konumdaki bir kadının bunun yerine başka bir kadına saldırmayı tercih etmesi ne kadar üzücü.

Eğer sektörde geçirdiği onlarca yılda öğrendiği ve öğrencilerine öğretmeyi uygun gördüğü şey buysa, bu utanç verici. Bir kadın yapımcı meslektaşını haksız yere aşağılamak, Baum'un karakteri hakkında çok şey anlatıyor.

Yıldız oyuncu geçen ay, dış görünüşü hakkında sürekli olarak hayranlarından ve izleyicilerden gelen yorumların kendisini "hiçbir kontrolü yokmuş" gibi hissettirdiğini belirtmişti.

Sweeney, Saturday Night Live'a ilk çıkışına verilen viral tepkiler sorulduğunda Variety'e, "Yorumları görüyorum ve tepki göstermeme izin veremiyorum. Bunu nasıl açıklayacağımı bilmiyorum, ben de hâlâ anlamaya çalışıyorum" diye açıklamıştı. 

Uzun soluklu komedi programındaki sınırlı sunuculuğunun ardından Sweeney, internetteki muhafazakarlar arasında kadınlık ve "duyarcılık" tartışmalarına konu olmuştu. 

Sweeney, "Benim hakkımda istedikleri şekilde konuşabilmek için kendilerini yakın ve özgür hissediyorlar çünkü sözleşmeler karşılığında hayatımdan vazgeçtiğimi düşünüyorlar. Aktris olduğum için artık insan seviyesinde olmadığımı sanıyorlar. Bu karakterler herkes için olabilir ama Sydney olarak ben artık kendime ait değilim" demişti. 

Benimle kurdukları bu tuhaf ilişki üzerinde hiçbir kontrolüm ya da söz hakkım yok.

Sweeney ayrıca bu yıl eleştirmenler ve seyirciler tarafından sert yorumlar alan Madame Web'de de rol almıştı.


* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Gökçe Uçak

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU