David Beckham'dan eski arkadaşı Mark Wahlberg'e rekor tazminat davası

Wahlberg'ün avukatları "209 sayfalık, 610 paragraflık ikinci kez değiştirilmiş şikayet, liyakatten yoksunluğunu uzunluğuyla telafi etmeye çalışıyor" diye karşılık verdi

(Reuters)

David Beckham'ın 8,5 milyon sterlinlik (yaklaşık 340 milyon TL) ticari ihtilaf nedeniyle Hollywood süperstarı ve eski arkadaşı Mark Wahlberg'e dava açtığı bildiriliyor.

48 yaşındaki eski futbolcuyla Ayı Teddy'nin (Ted) oyuncusu 52 yaşındaki fitness tutkunu, 2007'de ABD'nin Los Angeles şehrinde aynı mahalleye taşındığında bu ikili yakın arkadaş olmuştu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ancak anlaşılan o ki bu dostluk tamamen enkaz altında kalmış. Eski arkadaşının iş anlaşmaları sırasında kendisini yanlış yönlendirdiğini iddia eden Beckham, Wahlberg'ün şirketini milyonlarca dolar kaybetmesine sebep olan "hileli davranışlarla" suçluyor. 

The Sun tarafından görülen belgelere göre Beckham'ın şirketi DB Ventures Ltd, ilk olarak Ekim 2022'de Avustralyalı golf girişimcisi Greg Norman'la birlikte Wahlberg'ün de ortak olduğu F45 Training'e dava açmış ancak daha sonra yargıç ikiliye davalarını ayrı ayrı açmaları talimatını vermişti.

Beckham ve Norman, marka elçisi olarak çalışmaları için yanlış yönlendirildiklerini iddia etmişti. Ayrıca aktörün yatırım şirketi Mark Wahlberg Investment Group (MWIG) ve F45'in kurucuları Adam Gilchrist ve Rob Deutsch aleyhine de ayrı bir dava açılıyor.

Spor efsanesi, hisse fiyatları düşmeden önce kendisine vaat edilen hisse senetlerinin saklanması nedeniyle yaklaşık 340 milyon TL'den fazla para kaybettiğini iddia ediyor.

Wahlberg ve diğer sanıklar, "hileli davranış" iddialarının temelsiz olduğunu ileri sürerek yargıçtan davayı reddetmesini istedi.

Davanın reddi için verdikleri dilekçede daha da ileri gidilerek DBVL'nin kendi hatalarını başkalarına yıkmaya çalıştığı belirtiliyor:

209 sayfalık, 610 paragraflık ikinci kez değiştirilmiş şikayet dilekçesi, liyakatten yoksunluğunu uzunluğuyla telafi etmeye çalışıyor.

The Independent yorum için Beckham ve Wahlberg'ün temsilcileriyle temasa geçti ancak henüz yanıt alamadı. 

Wahlberg, 2019'da yatırım grubu aracılığıyla şirketten bir hisse satın aldıktan sonra F45 Training'in azınlık hissedarı oldu.

F45 Training kendisini "hayat değiştiren spor salonu ve fonksiyonel ekip eğitimi" sunan bir şirket diye tanımlıyor. 2011'de Gilchrist ve Deutsche tarafından Avustralya'da kurulan şirketin dünya çapında 2 binden fazla stüdyosu var. Bunlardan bini ABD'de yer alırken 500'ü de Avustralya'da bulunuyor. Wahlberg 2022'de baş marka sorumlusu olarak atandı.

Ağustos 2023'te F45 Training Holdings, hisse fiyatının yüzde 75 oranında düşmesinin ardından New York Menkul Kıymetler Borsası'ndan (NYSE) liste dışı bırakıldığını duyurmuştu.

Berkshire Hathaway'in şirketi Business Wire'a göre F45, NYSE'den listeleme standartlarına uymadığına dair uyarı almıştı.

Beckham, Instagram'da F45'i tanıtan sosyal medya paylaşımları yapmıştı ancak daha sonra o fotoğraflar silindi. 


* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Gökçe Uçak

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU