İsrail güçleri Cenin’e 50’den fazla askeri araçla baskın düzenledi

Keşif uçakları Nablus üzerinde uçtu

Cenin kampına yapılan eski bir baskında İsrail ordusunun askeri araçları / Fotoğraf: AP

Filistin resmi haber ajansı WAFA, İsrail güçlerinin Batı Şeria’daki Cenin kentine yeniden saldırdığını belirterek, dün geç saatlerde yapılan baskına İsrail’e ait 50’den fazla askeri aracın katıldığını kaydetti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

WAFA, Cenin-En-Nasıra Caddesi’nde düzenlenen saldırıda, askeri araçlara dört buldozerin eşlik ettiğini ve silahlı çatışmaların çıktığını bildirdi.

Arap Dünyası Haber Ajansı’nın (AWP) haberine göre WAFA, baskın ile eş zamanlı olarak bir keşif uçağının şehrin üzerinde uçtuğunu ve İsrail ordusuna ait keskin nişancıların ise bazı ev ve binaların çatılarına konuşlandırıldığını belirtti.

WAFA, Cenin kentindeki bazı mahallelerde ve kampta elektriğin kesildiğini ve İsrail güçlerinin Cenin Hastanesi, Ez-Zehra mahallesi, Ed-Dahiliye Dönel Kavşağı ve kampın dış mahallelerine konuşlandırıldığını bildirdi.

Filistin TV, İsrail kuvvetlerinin “Cenin kampının çeşitli bölgelerinde daha fazla altyapıyı yok ettikten sonra” şafak vakti Cenin şehri ve kampından tamamen çekildiğini bildirdi.

Buna karşılık Filistin Şehab Haber Ajansı bugün verdiği haberinde, keşif uçaklarının Batı Şeria’daki Nablus kenti üzerinde uçtuğunu söyledi. Ajans herhangi bir ek ayrıntı vermedi.

İsrail güçleri Ramallah’ın batısındaki Beyt Likya beldesini ve Budrus köyünü de bastı. Aksa TV, Ramallah’ın kuzeybatısındaki köyden 13 gencin gözaltına alındığını bildirdi.

 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

 

Şarku'l Avsat'ın haberlerine ulaşmak için tıklayın

DAHA FAZLA HABER OKU