Florida'da vahşi maymun alarmı

Polis memuru, "Her görülme ihbarı farklı yerden geliyor" dedi

Florida'daki Orange City'de görüntülenen vahşi maymun (Orange City Polis Teşkilatı/Facebook)

Yetkililer ABD'nin Florida eyaletindeki Orange City'de vahşi maymunların görülmesi üzerine kent sakinlerine bu canlılardan uzak durma uyarısı yaptı.

Orange City Polis Teşkilatı çarşamba günü, maymun görüldüğüne dair çok sayıda ihbar alındığını açıkladı. Teşkilat, bölge sakinlerinden hayvanlarla karşılaşmaları halinde daha fazla yardım için Florida Balık ve Yaban Hayatı Koruma Komisyonu'na (FWC) haber vermelerini istedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Perşembe günü polis teşkilatı, hayvanlardan birinin vahşi bir Hint şebeği olduğunun tespit edildiğini duyurdu.

FWC'nin uyarısındaysa, "Şebekler beslendiklerinde saldırganlaşabilir ve vahşi hayvanları beslemek insanları yaban hayatına yakınlaştırır. Ayrıca primatlar, insanlara bulaşabilecek bir dizi hastalık taşır" dendi.

FWC'ye göre Hint şebekleri, 1970'lerde Florida Keys'e getirilmiş ancak 20 yıl sonra "kırmızı mangrovları yok ederek büyük bitki örtüsü kaybına ve kıyı şeridi erozyonuna yol açmaları" sebebiyle bölgeden uzaklaştırılmışlardı.

Türün çekirdek popülasyonu Florida'da, Orange City'den arabayla bir buçuk saat uzaklıktaki Silver Nehri yakınlarında bulunuyor.

Orange City Polis Teşkilatı'ndan Teğmen Sherif El-Shami, Daytona Beach News-Journal'a yaptığı açıklamada "Bu vakalar bir hafta kadar önce başladı ancak hayvanın yerini henüz tespit edemedik" dedi.

Teğmen, "Kent sakinlerinin dikkat etmesini istediğimiz en büyük mesaj, bunun çok tehlikeli olabileceğidir" dedi.

Hayvanı beslemeyin. Sevmeyin. Bu, hayvanat bahçesinde gördüğünüz türden bir hayvan değil.

El-Shami, "Her görülme ihbarı farklı yerden geliyor" dedi.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU