Kılıçdaroğlu'ndan eleştirilere net yanıt: Partimi güvenli limana götüreceğim ve yenileşmenin önünde hiçbir engel bırakmayacağım

Kılıçdaroğlu, “Medyada da CHP’ye dönük bir soykırım var” dedi

Fotoğraf: AA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim mağlubiyetinin ardından başlayan ‘değişim’ tantışmaları hakkında konuştu.  Halk Tv’den Fikret Bila'ya konuşan Kılıçdaroğlu seçimli kurultayın ne zaman yapılacağı sorusuna şöyle yanıt verdi:

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kurultay sürecini başlattık. İlçe kongreleri, il kongreleri yapılacak. O süreç normal olarak takip edilecek. Ardından da kurultay yapılacak. O süreç tamamlandıktan sonra kurultay tarihini yetkili organımız olan parti meclisimiz belirleyecek.

CHP lideri kendisine yönelik eleştirileri hakkında ise şu değerlendirmeyi yaptı:

Elbette bütün eleştirileri dikkate alıyoruz. Yol gösteren eleştirilerin başımızın üstünde yeri var. Ancak eleştirilerin de makul bir düzeyde ve saygı içinde yapılması gerekir. Bazıları eleştiri yapıyorum diye hakaret ediyor. Bu kabul edilemez. Size şunu da söylemek isterim ki medyada da CHP’ye dönük bir soykırım var. Bizler de partililerimizin vatandaşımızın nabzını tutuyoruz. Ben partimi güvenli limana götüreceğimi söyledim. Bunu yapacağım ve yenileşmenin önünde hiçbir engel bırakmayacağım. CHP bu süreçten parçalamak güçlenerek çıkacaktır.”

Tüm CHP’li belediye başkanlarını başarılı bulduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “İmamoğlu’nun yeniden İstanbul Belediye Başkanlığı’na aday olmasını istiyor musunuz” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Elbette. Bütün belediye başkanlarımız işlerini çok iyi yaptılar yapıyorlar. Çok başarılılar. Bu nedenle yeniden aday olmalarını isterim. Bu en doğal haklarıdır. Başarılı hizmetlerini sürdürmeleri gerekir. "

 

Halk Tv 

DAHA FAZLA HABER OKU