Libya: Trablus'un batısında silahlı grupların mevzileri İHA'larla hedef alındı

İnsansız hava araçlarının (İHA) Libya’nın başkenti Trablus’un batısında yer alan Aceylat’ta silahlı grupların çeşitli noktalarını hedef aldığı bildirildi

Fotoğraf: Şarkul Avsat

Haberi yapan el Marsd gazetesi daha fazla ayrıntıya yer vermedi.

Libya Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih, önceki gün bir parlamento oturumu sırasında, Ulusal Birlik Hükümeti (UBH) tarafından batı sahil bölgesinde gerçekleştirilen son hava saldırılarına karşı milletvekillerinin bir bildiri yayınladığını ifade etti.

Şarkul Avsat'ta yer alan çeviriye göre Salih, “Açıklamanın bir örneğini Libya Başsavcılığı, 5+5 Askeri Komitesi, Birleşmiş Milletler (BM) Libya Destek Misyonu, BM Güvenlik Konseyi ve Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne göndermeyi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Libya medyası, Türk yapımı İHA’ların ülkenin batısında Busra, Mutrad, Zaviye'deki El Harşa ve başkent Trablus'un batısındaki Maya limanı dahil olmak üzere çok sayıda bölgeyi hedef aldığını bildirdi. UBH Sözcüsü ise, İHA’ların batı kıyı bölgesinde ‘akaryakıt kaçakçılığı, uyuşturucu kaçakçılığı ve insan kaçakçılığı yapan çetelerin inleri’ olarak tanımladığı yerleri bombaladığını söyledi.

 

Şarkul Avsat

DAHA FAZLA HABER OKU