Succession'ın final bölümü rekor kırdı

"İç karartıcı derecede gerçekçi ama başından sonuna kadar öfkeli ve yürek parçalayıcı"

Dizinin başrollerini Nicholas Braun, Brian Cox, Kieran Culkin, Peter Friedman, Sarah Snook, Alan Ruck ve Matthew Macfadyen paylaşıyor (HBO)

Büyük beğeni toplayan HBO dizisi Succession, sezon kapanışında en yüksek izleyici sayısına ulaşarak büyük bir başarıya imza attı.

Succession'ın finali, eleştirmenlerden aldığı övgü dolu yorumların yanı sıra dizinin bugüne dek aldığı en yüksek reytingleri elde etti. HBO dizisinin final bölümü, yayımlandığı 28 Mayıs akşamında 2,9 milyon izleyici çekerek zirveye yerleşti. Dizinin önceki rekoru, 30 Nisan'da yayımlanan bölümle kırılmıştı. Birkaç hafta önce ekranlara gelen 6. bölüm, 2,5 milyon izleyiciye ulaşmıştı.

Bölüm başı 8,7 milyon izleyici

Dizinin bir diğer etkileyici başarısı, 4. sezon finalinin üçüncü sezonunkine kıyasla yüzde 68'lik artış göstermesi oldu. HBO'ya göre, final sezonu şimdilik bölüm başına ortalama 8,7 milyon izleyici çekti. Bu da izleyici sayısının bir önceki sezonun ortalamasından 1,5 milyon daha fazla olduğu anlamına geliyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Dizi, şoke edici finaliyle eleştirmenler tarafından da övgüyle karşılandı. Final bölümünde Roy ailesinin çocuklarının ve hayatını kaybetmiş babaları Logan Roy'un kurduğu şirketin kaderi ve geleceği belirsizliğe sürüklendi.

Mark Mylod'un yönettiği ve dizinin yaratıcısı Jesse Armstrong'un kaleme aldığı 90 dakikalık dizi, final bölümünde pek çok ters köşe de yaparak Succession hayranlarını memnun etti.

Daily Mail'in televizyon eleştirmeni Christopher Stevens diziye 5 yıldız verdi ve sonunda "olmasını umduğumuz her şey" olduğunu söyledi.

Telegraph yazarı Ed Power da diziyi 4 yıldızla ödüllendirdi ve ekledi:

Sonunda Roy'lar için hiç mutluluk yoktu. Arkadan bıçaklayan kardeşler, 4 sezon önce girdikleri gibi Succession'dan çıktılar: Yetkiyle beslenen ve baba meseleleri tarafından tüketilen yıkık ve kırılgan veletler olarak.

Guardian'dan Lucy Mangan da dizinin final bölümüne 5 yıldızı layık gördü.

İç karartıcı derecede gerçekçi ama başından sonuna kadar öfkeli ve yürek parçalayıcı olan finalde güç dengesi gerçekten bozuldu ve bir şekilde daha da toksik hale geldi.

Kara komedi türündeki Succession, 2018'de yayımlanmaya başlamıştı. Jesse Armstrong'un yaratıcısı olduğu dizi, bugüne dek 13 Emmy Ödülü kazandı. 


Independent Türkçe, Daily Mail, New York Times

DAHA FAZLA HABER OKU